Tyto běžné věci mohou vaši kočku zabít nebo otrávit

Máte a používáte doma tyto věci?  Vaši kočku mohou zabít nebo otrávit …

otrava kočky


Některé z přípravků a věcí, které používáme téměř každý den, mohou být pro naše kočky velmi nebezpečné. Nejedná se jen o chemikálie. Nebezpečná umí být i příroda nebo strava …

Takových věcí je určitě více. My zde jmenujeme alespoň sedm z nich …

 


1) Bělidlo

Z nějakého zvláštního důvodu je mnoho koček přitahováno jeho vůní. Bělidlo bývá nedílnou součástí mnoha čisticích prostředků. Přesvědčte se, že tyto přípravky držíte mimo dosah kočičích tlapek. Když jej přidáváte do vody, kterou používáte k čištění povrchů svého domova, ujistěte se, že ho kočka nepije. Mohlo by dojít k těžké otravě a následné smrti.

2) Aspirin

Tento lék se nachází snad v každé rodině a pro kočku může být fatální. I nepatrné množství může u kočky vyvolat zvracení a průjem, ve větším pak otravu a smrt.

3) Tabákové výrobky

Stejně jako lidé, inhalace kouře může být u domácích zvířat škodlivá a rakovinotvorná látka. Pokud jste kuřák, nekuřte v místnosti, kde jsou vaši domácí mazlíčci, už vůbec pak s kočkou na klíně.

4) Zubní pasta

Fluorid ze zubní pasty je pro kočky nesmírně škodlivý. Požije-li vaše kočka byť jen malé množství,  vyvolá u ní tato látka průjem a zvracení. Pozře-li se větší množství pasty, následky mohou být fatální.

5) Vánoční hvězda

Květina, kterou najdeme v mnoha domácnostech v době Vánoc. Pokud je do těla vstřebána ve větším množství, může vaši kočku odsoudit na smrt.

6) Čokoláda

Oblíbená lahůdka lidí může být pro vaše kočky ( i psy ) zdraví velmi škodlivá, protože nemohou trávit theobromin, který obsahuje. K otravě postačí jen šest gramů čokolády na kilogram vaší kočky.

7) Syrové ryby

Ačkoliv si stále mnoho lidí myslí, že syrové ryby jsou pro kočky výtečné a výživné, není to pravda. Syrové ryby totiž mohou být nejen nositelem různých chorob, ale i příčinou otravy jejich organismu.


kočky - zdraví - otrava - nemoci

 

 

Copyright © 2020–2023 anipiip.com | Designed by Webycrea & Comkli.com