Temná strana Hollywoodu: Zuby ven a potrat

Temná strana Hollywoodu

Temná strana Zlatého věku Hollywoodu

Herečky si trhaly zuby a musely jít na potrat …


Jak píše Index.hr, obvykle si spojujeme staré hollywoodské filmy s kouzlem a dramatem, ale mnoho z nás nemá ponětí o temné straně zlatého věku Hollywoodu. BuzzFeed našel docela znepokojující fakta, která jen málokdo ví, což by mohlo navždy změnit způsob, jakým se díváte na filmy z tohoto období.


 

V té době byly herečky tak ohromeny svým vzhledem, že Joan Crawford si nechala vytrhnout zadní zuby, aby měla krásnější tvar čelisti.

„Bylo mi jen 23. Bylo to nazýváno „sevřením“. Když odstraníš zadní zuby, tvé čelisti se zaoblí elegantnějším způsobem. Agent mi řekl, že pokud chci pracovat i po 25 letech věku, musím do sebe investovat, tak jsem to udělala. Nebylo to nic neobvyklého, “ řekla.

Joan si také každý týden přidávala do očních kapek kyselinu boritou, aby jí zářily oči.


Když byli dětští herci na scéně neposlušní, bývali někdy posláni do takzvané „černé skříňky“, kde za trest museli sedět na ledu.


V Hitchcockově Ptáci pro herečku Tippi Hedren svázali živé ptáky a hodili je na herečku, aby natočili legendární scénu v podkroví. Když se pak na scénu Cary Grant podíval, údajně herečce řekl: „Jsi nejstatečnější žena, jakou jsem kdy viděl.“


Singin‘ in the Rain – Při jedné příležitosti Gene Kelly zkritizoval tanec Debbie Reynolds v takové míře, že se skryla pod klavír a plakala.

„Přišel na zkoušky a kritizoval všechno, co jsem udělala. Nikdy mě v ničem nepodporoval,“ řekla Debbie.


Audrey Hepburn si zachovala svůj charakteristický „pohled srnky“ tím, že po nanesení řasenky jí oddělovali každou řasu jehlou.


Jackie Cooper ve své biografii odhalil, že v klíčové scéně filmu Skippy nemohl plakat, takže režisér (který byl jeho strýc) mu hrozil, že jestliže se nerozpláče, zabije mu psa.

„Začal jsem vzlykat tak hystericky, že to na scénu bylo příliš mnoho. Museli mě uklidnit.“

( V roce 1931 byl Cooper nominován na Oscara. Bylo mu teprve devět let. Dodnes je nejmladším nominantem v historii Oscara.)


Smlouvy v té době obsahovaly „morální klauzuli“, která nutila herečky, aby se nevdaly a neotěhotněly, případně se podrobily potratu. Tato doložka byla zahrnuta, aby „zabránila hvězdám zničit jejich vlastní hodnotu skandály“. Lana Turner, Judy Garland a Jeanette McDonald byly údajně na tajném potratu, kdy se jejich pobyt v nemocnici měl údajně vysvětlovat apendicitidou nebo ušní infekcí.


Ve dvacátých a třicátých letech se využíval azbest k natáčení scén, kde sněží. Někteří herci, například Steve McQueen, ale později vážně onemocněli.


Hattie McDaniel byla vůbec první herečka tmavé pleti nominovaná na Oscara, ale hotel, v němž se udílely ceny, nepovoloval vstup černochům. Producent filmu Gone with the Wind musel využít vazeb a žádat o zvláštní laskavost, aby ji vpustili do budovy. I poté však musela sedět v pozadí.


 

Copyright © 2020–2023 anipiip.com | Designed by Webycrea & Comkli.com