ROZHOVOR | JANINA FILÍPEK, MAJITELKA BUTIKU “NINA FASHION 6“

ROZHOVOR|JANINA FILÍPEK, MAJITELKA BUTIKU “NINA FASHION 6“

Za módou, úsilím a odhodláním

Jak to může vypadat, když máte rodinu a zároveň zdoláte prvotní překážky v podnikání?

Svět butiku Nina Fashion 6 nese podpis sedmatřicetileté ženy, která se vydala na odvážnou podnikatelskou dráhu. Pro ni nebylo podnikání jen vizí vlastnímu obchodu, ale cestou plnou výzev, které vyžadovaly obětování a odhodlání. Riskovala finanční stabilitu, přetvořila každodenní chod své domácnosti a vsadila na svou intuici a nadšení pro krásu spojenou s pohodlím.

Výsledek? Plzeňský Butik Nina Fashion 6, který není pouze prostorem plným šatů a dámských doplňků, ale místem, kde se prolíná odhodlání s odvahou riskovat a probít se ve světě přehlceném konkurencí.

Nina Fashion 6, Plzeň

Zeptali jsme se majitelky, Janiny Filípek, která nám ochotně zodpověděla pár otázek:

 

  1. Odhodlání, oběť, osobní proměna a jiné změny – takto by se dal charakterizovat výtažek dnešního článku. Vím, že Vaše předchozí zaměstnání nebývala spojena s módním světem. Co Vás tedy k takové změně přimělo?

Začala jsem během období koronaviru a prostě mě napadlo, že bych to mohla zkusit, hlavně jsem už nechtěla být zaměstnaná. Vadilo mi, že jsem musela žádat o povolení na běžné věci jako chodit na záchod nebo si zapálit cigaretu, nebo dokonce ptát se, zda mohu zůstat doma s nemocným dítětem.

  1. Trh s módou je, řekla bych, až přesycený. Nemáte obavy z toho, že jste si pro své podnikání zvolila zrovna toto zaměření?

Ano, konkurence je obrovská, ale na rozdíl od ostatních prodejců nejsem drahá, a moje zákaznice se rády vrací. Svým způsobem jsem vybudovala skvělý kolektiv.

  1. Váš butik nabízí pěknou, avšak především pohodlnou módu. Co Vám vnuklo takovou myšlenku?

Jelikož sama nejsem žádná modelka a vím, že není snadné sehnat oblečení větší velikosti, zaměřila jsem se na zákaznice s objemnější postavou. Samozřejmě, mám i něco pro štíhlé ženy, ale převažuje u mě móda pro ženy s plnější postavou.

  1. Co pro Vás bylo pro zahájení obchodní činnosti nejtěžší? Jaké překážky jste musela překonat?

Největší překážkou bylo sehnat financování. O své se postarala i konkurence, která se snažila házet klacky pod nohy.

  1. Vy jste vdaná, máte syna na základní škole … Jaké výzvy a změny ve Vašem osobním životě a domácnosti přineslo toto podnikání a vedení dámského butiku?

No, je to fakt časově dost náročné, trávím tím i 16 hodin denně. Kdo nemá tolerantního manžela, který pomůže, ten to nedá. Samozřejmě, i zdraví se ozvalo …

  1. Jaké výhody nebo přínosy vidíte v tom, že žena podniká a zároveň se stará o domácnost a rodinu?

Takovou hlavní výhodou pro mě je, že když mám nemocného syna, mohu pracovat z domova.

  1. Kdybyste mohla něco vzkázat jiným ženám, které uvažují o zahájení své podnikatelské činnosti, co by to bylo?

Asi takto – nechce to jen hodně času, ale i naučit se rozdělit práci a domácnost, vypnout telefon a nedát se odradit konkurencí nebo zákeřnými zákazníky.

 

Těší se na Vás:

Nina Fashion 6

hodnocení: 4,9  | 11 recenzí Google
Prodej textilu a oděvů
Politických vězňů 43, 301 00 Plzeň 3
Telefon: +420 739 497 037
409717499_215651174938077_767593487228449496_n

Copyright © 2020–2023 anipiip.com | Designed by Webycrea & Comkli.com