Proč se nemůžete zbavit akné?

Ať děláte, co děláte,

nemůžete se zbavit akné?

akné a mastná kůže


I když o svůj obličej neustále pečujete, myjete jej a čistíte, vaše pleť je posetá pupínky? Pozor na těchto několik špatných návyků!


AKNÉ

Často se zdá, že nalezení příčiny znečistěné pleti se rovná kvantové fyzice. I přes správnou péči, kterou jste zkoušeli, zdravé a vyvážené stravování a dodržování zdravého životním stylu, vaše pleť tomu nenapovídá? Příčinou mohou být naše každodenní zvyky, které si ani neuvědomujeme …


JAK SE ZBAVIT AKNÉ

 

Make-upu a nevhodná kosmetika

To, že silnější vrstva a časté používání make-upu může ucpat póry a vyvolat pupínky, není novinkou. Zejména make-up a korektory mohou mít za následek nadměrnou sekreci mazu. Také některé produkty, jako například výrobky z řady přípravných kosmetických přípravků, nemusejí vaší pokožce vyhovovat. Takže se nevzdávejte, vyhledejte si vaší pleti odpovídající pudr nebo korektor. Pokud nemůžete od make-upu docela upustit, ujistěte se, že nanášíte alespoň během dne lehčí a prodyšnější vrstvu. Především, nikdy nezapomínejte na odličování před spaním.

 

Zlobivé ručičky

Kolikrát denně se dotknete rukama svého obličeje, přejíždíte rukama po čele? Pravidlo je jednoduché – čím méně rukou, tím méně akné. Nemyté ruce jsou stále nejběžnějším nositelem bakterií, které mohou způsobit zánětlivé procesy. Před pravidelnou péčí o pleť si  proto ruce důkladně umyjte.

 

Bakterie na vašem zařízení

Den bez mobilu či počítače si dnes asi nedokážeme ani představit. Když jíme, chodíme, jezdíme veřejnou dopravou a dokonce i jdeme do koupelny – náš mobilní telefon je mnohým z nás nejlepší přítel a věrný společník. Bohužel je jedním z nejhorších nepřátel našich rukou a tváře. Nezapomeňte proto svá zařízení, zejména právě mobily a klávesnice,  pravidelně čistit a dezinfikovat.

 

Vlasy

Vlasy mohou být často jednou z příčin akné. Při nadměrném pocení, například v tělocvičně nebo při vysokých teplotách, buďte opatrní, aby vám vlasy nepadaly do obličeje.

 

Spánek

Krátký nebo přerušovaný spánek není jen příčinou nedostatku energie a špatné nálady, ale také nezdravou pokožkou náchylnou k akné. Naše tělo se nejvíce regeneruje v noci, a to platí i pro naši pokožku. Proto bude každá bezesná noc vidět i na zdraví vaší pleti.


 

 

Copyright © 2020–2023 anipiip.com | Designed by Webycrea & Comkli.com