Nejhledanější a nejnebezpečnější sexuální delikventi Evropy

Nejhledanější sexuální delikventi Evropy

Nejhledanější a nejnebezpečnější sexuální delikventi Evropy

S cílem upozornit na pachatele násilných sexuálních útoků zahájil EUROPOL kampaň v 19 zemích po celé Evropě s cílem zapojit veřejnost do hledání nejnebezpečnějších sexuálních delikventů v Evropě … Na tuto online výzvu reagovaly donucovací orgány z Belgie, Bulharska, Chorvatska, Kypru, Dánska, Finska, Francie, Německa, Itálie, Lotyšska, Litvy, Lucemburska, Malty, Nizozemska, Polska, Rumunska, Španělska, Švédska a Velké Británie.

 

Bylo vybráno osmnáct uprchlíků podezřelých nebo odsouzených za sexuální trestné činy, které jsou uvedeny na webových stránkách nejhledanějších uprchlíků v Evropě, EU Most Wanted Fugitives. Na některé z nich jsou dokonce vypsány i odměny a mezi hledanými osobami nechybí ani občané české národnosti.


  

Agentury činné v trestním řízení zveřejní fotografie online a prostřednictvím sociálních médií během příštích čtyř týdnů. Kampaň bude také propagována na mnoha mediálních kanálech, aby přilákala co nejvíce návštěvníků na web nejhledanějších uprchlíků v Evropě.

Pokud spatříte některého z nejhledanějších sexuálních delikventů, můžete pomoci policii zvýšit bezpečnost Evropy. Jakékoli informace lze zaslat anonymně prostřednictvím webových stránek eumostwanted.eu a budou předány přímo národním vyšetřovatelům hledajícím uprchlíka.
  

Dosud se takové zprávy ukázaly jako neocenitelné

Od zahájení projektu v roce 2016 bylo zatčeno 91 zločinců, jejichž fotografie byla zveřejněna na webu EU Wanted Fugitives. V nejméně 33 případech k tomu došlo na základě informací získaných od veřejnosti prostřednictvím webových stránek.

Web nejhledanějších uprchlíků v Evropě spustila Evropská síť aktivních týmů pro vyhledávání uprchlíků (ENFAST) s aktivní podporou EUROPOLU. Všichni členové ENFAST se specializují na vyhledávání uprchlých zločinců podezřelých nebo odsouzených za závažné trestné činy a byly na ně vydány evropské zatýkací rozkazy.

zdroj:Index.hr

Copyright © 2020–2023 anipiip.com | Designed by Webycrea & Comkli.com