FILMY | KOMEDIE – Dům veselých duchů

Filmy | Romantické | Komedie | Horor

Každou noc vraždí svou ženu, myslím, že je úplně neškodný, dušinko.

Dům veselých duchů - filmy online

DŮM VESELÝCH DUCHŮ

romantická komedie s prvky hororu z roku 1988, 99 min (USA/ Velká Británie)

Hrají:
Peter O’Toole, Daryl Hannah, Steve Guttenberg, Donal McCann, Beverly D’Angelo, Jennifer Tilly, Peter Gallagher, Liam Neeson, Connie Booth, a další
Žánr: Horor / Komedie
Režie: Neil Jordan
Scénář: Neil Jordan
Kamera: Alex Thomson
Hudba: George Fenton
Producent: Stephen Woolley

Dům veselých Duchů


OBSAH:

(text AniPiip)

Peter Plunkett se ocitá ve finanční tísni a není schopen splácet hypotéku. Hrozí mu tedy, že přijde o svůj hrad v Irsku – rodinné sídlo. Plunkett vytrvale odmítá přijmout nabídku odkupu amerického magnáta, neboť ten plánoval hrad přemístit se záminkou vybudování nové atrakce. Jeho zoufalství v něm probudí originální nápad, kterým by mohl splatit dluhy – představit své sídlo jako turistickou atrakci, kde straší. Před příjezdem prvních hostů vykoná všelijaké úpravy, personálu vydá jasné rozkazy a spustí lživou reklamu. Zanedlouho přijíždí na hrad první skupinka hostů, která očekává nezapomenutelnou, strašidelnou dovolenou … A ta se splní všem, se vším všudy.

Film nepostrádá momenty překvapení, jedná se spíše o nenáročnou, romantickou komedii, řazenou též do žánru hororového.


OSOBNÍ HODNOCENÍ: 89/100

Tento film bychom doporučili asi každému, kdo má rád jednoduchý, černý a uštěpačný humor.  I když je Dům veselých duchů poměrně nenáročný, herecké výkony, i obsazení, jsou výtečné. Je to prostě taková ta kravinka, kterou si sice nepustíte každý den, ale vícekrát za život určitě ano.

 

Copyright © 2020–2023 anipiip.com | Designed by Webycrea & Comkli.com