Bývalý policista mezi nejhoršími vrahy

Téma: zahraničí, krimi, justice, černá kronika, Policie

Bývalý policista mezi nejhoršími vrahy - Krimi, vrah,
Ilustrační foto | Zdroj: Večernji.hr

Soudní proces s bývalým policistou Mariem Slabinjacem (tehdy 41letým), začal u krajského soudu v Sisaku v pondělí 20. ledna 2014. Dostal 62 let za mřížemi, odpyká si však maximálně 40.


Mario Slabinjac dne 11. června roku 2013 zabil svou ženu Blaženku a jejího přítele Ivicu Hajdukoviće. Usmrtil je několika výstřely z automatické pušky (Blaženku střelil 10-krát, Ivicu 32-krát). Střílel i do jejich mrtvých těl. Rovněž byl souzen za pokus o vraždu jeho dvou dcer (8 a 9 let) a Hajdukovićova syna (17 let). Děti tou dobou údajně byly v autě společně se zavražděnými, když na ně Slabinjac zahájil palbu.


 

Mario Slabinjac řekl, že se necítil provinile

U soudu prohlásil, že se necítí se provinile. Motiv žárlivosti odmítl, prý ho ke skutku přiměl smysl pro spravedlnost.

Jako přitěžující okolnost soudkyně Avedić zdůraznila ve své úvaze absenci jakéhokoli lítosti a bezohlednost, kterou Slabinjac projevil při páchání těchto závažných zločinů, a přímý úmysl zabít jeho manželku, jejího přítele a ohrozit na životě jejich děti. Celý případ pak také měla nazvat „popravou“.


 

Co si myslíte o chorvatském soudnictví a maximálním trestu 40 let odnětí svobody? Dali byste jim více, nebo souhlasíte s rozsudkem? Pište nám do komentářů …


 

 

Copyright © 2020–2023 anipiip.com | Designed by Webycrea & Comkli.com