Vražedkyni šesti dětí prominuli trest

AniPiip

Téma: krimi, justice, zprávy, zahraničí

Vražedkyně 6 dětí propuštěna
Foto: Pixell / Rui Vieira

 

Zabila šest dětí, po 8,5 letech vězení se dočkala prominutí trestu

Matka z Velké Británie, která popravila svých šest dětí, byla propuštěna poté, co si odseděla jen polovinu svého 17letého trestu odnětí svobody. Angličané jsou zděšeni …


 

Pět dětí těchto manželů – 10letá Jade, 9letý John, 8letý Jack, 6letý Jesse a 5letý Jayden, zemřelo na místě při požáru, který založili ona a její manžel Mick 11. května ráno. Syn z prvního manželství Maiready, 13letý Duwayne, zemřel o tři dny později v nemocnici.

 

“Krokodýlí slzy”

Po smrti svých dětí Mairead a její manžel Mick u soudu ronili „krokodýlí slzy“, aby oklamali veřejnost a předstírali nevinu, píše The Sun.

Jejich chování však vzbudilo podezření a policie se rozhodla ozvučit hotelový pokoj, který pár dostal po spáchání trestného činu.

Ukázalo se, že celý zločin organizoval Mick Philpott a že jeho spolupachateli byli Paul Mosley a jeho manželka Mairead. Všichni byli odsouzeni k 17 letům vězení.

 

Mairead Philpott (39), přezdívaná “matka monstrum”, jak uvádí v médiích, byla propuštěna poté, co si ve vězení odpykala polovinu svého trestu, píše The Sun.

 

K vraždě došlo v roce 2012, kdy Mairead a její manžel Mick zapálili jejich domov a zabili tak jejich šest dětí. David Spencer z Centra prevence kriminality se k propuštění pobouřeně vyjádřil a popsal, co se tehdy stalo.

 

“Zabijáci dětí, jako je Mairead Philott, by se neměli volně pohybovat po ulicích. Odpykala si jen něco málo přes rok za každý ze šesti nevinných životů, který bezohledně vzala, a nyní se vrátila do ulic a byla jí poskytnuta veškerá možná ochrana, poradenství a nové místo k bydlení. Myslím, že toto rozhodnutí by mělo být naléhavě přehodnoceno a vrahové by se měli vrátit tam, kam patří,” řekl Spencer.

 

Maireadina matka, 62letá Vera, po vraždě přerušila veškerý kontakt se svou dcerou a po nedávné události zůstala omráčená.

“Měla strávit zbytek života ve vězení. Tento trest odnětí svobody není ani polovinou toho, co si zasloužila. Pro mě už to není moje dcera a já ji nechci blízko mého domu,”  řekla Vera.

 

Mairead byla propuštěna a bylo jí poskytnuto všechno, aby mohla bezpečně vystoupit z vězení a vést normální život.

Byla odvezena do ubytovny v luxusním voze Audi Q3 v doprovodu policie, kde by měla zůstat tři měsíce, než bude úplně propuštěna a dostane novou identitu. V současné době je v domácím vězení a má zákaz vycházení od 7:00 do 19:00, který musí respektovat.

Rovněž jí bude poskytnuto různé poradenství, terapie jógou a před nalezením nového domova bude sledována.

 

 

 

 

Komentáře

Next Post

Jak se seberealizovat a ušetřit

Téma: seberealizace, obchod, podnikání, úspory, umění, foto, vzdělávání   Jak se prezentovat bez zbytečně vysokých […]
seberealizace a podnikání - jak ušetřit