Učitel chce dětem zlepšit “karanténu”

AniPiip
Učitel- karanténa-koronavirus-děti
Foto pro 24sata.hr

Jezdí zpívat svým žákům, aby jim vylepšil “karanténu”

~ volný výpis a překlad článku 24sata.hr ~


Stýskalo se mi po mých žácích, které jsem neviděl od 13.03. tak to byl jediný způsob, jak se s nimi znovu spojit, říká učitel základní školy Dr. Ivana Merza, Ivan Petranović (39).

Před týdnem viděl klauny bavit lidi před jejich domy, takže ho napadlo, že i on by mohl rozveselit své žáky 3.B a 4.C  písněmi pod okny a balkóny. Předevčírem se video snímek, na němž učitel realizuje svůj nápad, stal hitem sociálních sítí.

“Byli nadšení. Chtěl jsem je rozveselit a rozptýlit jejich myšlenky o proběhlém zemětřesení, ve kterém nejvíce utrpělo dolní město a okolí, ve kterém žili …” – říká Ivan, oblíbený učitel na základní škole v centru Záhřebu, která byla při zemětřesení poškozena. Školu navštěvovala i dívka z Djordic, jediná oběť zemětřesení. Hrál dokonce i svým bývalým studentům, kteří si učitelovy autorské skladby vždy rádi zpívali v družině.

 

“Zahrál jsem jednomu osmákovi a páťákovi, zpívali i jejich rodiče, přátelé a sousedi. Dokonce mi soused jedné rodiny spustil čokoládu na provázku. Bylo to pro mě velmi příjemné,”  řekl Ivana, který žije v Záhřebu více než polovinu svého života. Na Facebooku pak pozval všechny své žáky, i ostatní lidi, kteří dychtí po malém relaxu, na svůj mini-koncert.

Učitel obchází žáky - karanténa- koronavirus Covid19
Foto pro 24sata.hr

Denně ujede na kole až 30 km

Prostřednictvím zpráv jsme se dohodli, kdy přijedu. Navštívím i další žáky, kteří jsou v současné době přesídleni, a také kolegy, kteří mi oznámili, že jsou v pořádku, ale stále se zotavují ze zemětřesení. Budu zpívat celé škole, bude-li to nutné, a všem ostatním, kteří se objeví, nechte mi své číslo a adresu mobilního telefonu. Ani nevím, kde teď někteří z mých žáků žijí. Chtěl bych, aby mi posílali informace prostřednictvím SMS, abych je nemusel hledat na stovkách platforem – svěřil se učitel. Jezdí přes 30 kilometrů denně, takže pro něj není žádný problém zajet s kytarou a ukulele na zádech do centra.


VIDEO


Za dva týdny oslaví tento učitel své narozeniny. Na otázku, jak bude „slavit“, odpověděl, že to bude pod záhřebskými okny a balkóny. Hudba je celý jeho život a pod pseudonymem Sebastian Doe vystupuje v mnoha kavárnách a hospodách. Často zahraje i něco od oblíbených Beatles, Queen, …


 

Komentáře

Next Post

FILMY A MUZIKÁLY | Moulin Rouge (2001)

MOULIN ROUGE 2001, 127 min (USA) Muzikál / Drama / Romantický Hrají: Nicole Kidman, Ewan […]
Moulin Rouge