Příběh milionáře, který žije 23 let na ostrově

David Glasheen

David Glasheen – australský Robinson Crusoe

David Glasheen je nazýván australským Robinsonem Crusoe. Pro svět tedy není žádnou novinkou, že pan Glasheen žije na izolovaném ostrově déle než dvě desetiletí.


 

V 80. letech tento Australan vydělal miliony jako obchodník s cennými papíry a žil luxusní život se svou ženou a dvěma dětmi v Sydney. Po ztrátě většiny peněz na akciovém trhu se ale se svou ženou rozešel a rozhodl se pro život v ústraní, daleko od “radarů”.

V roce 1997 se s jediným kufrem přestěhoval na neobývaný ostrov v severovýchodní Austrálii. Měl pouze tři trička, dva páry šortek a plavek, několik knih, sklenici chilli prášku, zubní pastu, kartáček…


 

Život převážně na přírodních potravinách

Většinu jeho stravy tvoří ryby a mořské plody, které si sám uloví. Sbírá také kokosové ořechy, místní švestky, mandle, jedlé bobule a podobně. Pije dešťovou vodu, a dokonce si vyrábí i vlastní pivo.

Jen jednou ročně opustí izolaci a vypraví se lodí do Cairns na velký nákup. Poté si obohatí jídelníček o konzervy, sušené potraviny, nakoupí si mýdlo, toaletní papír a další hygienické potřeby. Nechybí ani alkohol, kterým poctí i občasné návštěvy, především novináře…


 

Restoration Island si zamiloval na první pohled

Bývalý milionář se do Restoration Island zamiloval na první pohled na začátku 90. let, kdy si on a jeho obchodní partner pronajali část ostrova za 13 000 liber a na dobu 43 let.  Na základě smlouvy s australskou vládou byli ale Glasheen a partner povinni navýšit ubytovací a rybolovnou kapacitu na ostrově pro podporu cestovního ruchu. Jelikož tomu tak nikdy nebylo, podepsaná smlouva se stala neplatnou. Na skutečnost, že australská vláda ho může kdykoliv vystěhovat, upozorňuje i Glasheenova publikovaná kniha – autobiografie pod názvem The Millionare Castaway, jejíž spoluautorem je Neil Bramwell.

Australský Robinson ale strach o svou budoucnost nemá. Tvrdí, že žije pokojným a naplňujícím životem. Neobrací se zády ani k novým technologiím. Má solární panely, které produkují dostatek energie pro nejnaléhavější potřeby,  a také napájí počítače s přístupem na internet.


 

Robinsonova společnost

Právě prostřednictvím webových stránek hledá David družku, se kterou by mohl sdílet kousek tohoto tropického ráje. Dokud nenajde „tu správnou“, společnost mu tvoří dvě panenky, které pojmenoval Miranda a Phyllis , a také dingo jménem Zeddi.


zdroj: punkufer.dnevnik.hr

Facebookové Komentáře

Další článek

Jak působí 30 dnů bez aktivity na naše tělo

Téma: zdraví, péče o tělo, chronické onemocnění, psychika, pohyb, cvičení     Pouhých 30 dnů […]
zdraví - péče o tělo