Očkování – Lži o Covidu se šíří od samého vrchu?

AniPiip

Téma: Koronavirus, Zprávy, Covid-19, Média, Očkování, Internet, Sociální sítě, Konspirační teorie

Očkování - Fake news a nepravdivé informace o Covid-19

 

Covid-19  Statistiky a očkování

Informační a mediální zdroje se neshodují v teoriích, tvrzeních ani číslech

 

Všímáme si v médiích

Hned na začátku tohoto článku bychom rádi zdůraznili, že nejsme experti této tématiky, vystudovaní v žádném biologickém, zdravotnickém, ani jiném tématu příbuzném oboru. Nejsme ani politici, vázáni na kteroukoliv politickou stranu, jsme obyčejní lidé, kteří si čtou různé, na sobě nezávislé články a sledují zprávy z více zemí. Již delší dobu si však všímáme podivností a neshod v souvislosti informací o pandemii Covid-19 a očkování. Rozhodli jsme se tedy, že se s Vámi podělíme o nejžhavější a nejnovější poznatky.

 

Holandsko hlásí nakažené z festivalu

Tato zpráva se objevila jak u nás, tak i na několika zahraničních zpravodajských serverech. Zatímco například Index.hr hlásí, že nakažených bylo 950, některá česká média uvádějí číslo přesahující tisíc. Média se dokonce neshodnou ani na tom, zda všichni, nebo alespoň většinová část nakažených, se na víkendový festival, který již sám o sobě měl sloužit jako „testovací akce“ Holandska, dostalo s prokázaným očkováním.

festival- covid-19

 

V českém článku byli mezi nakaženými označeni lidé mladší 30-ti let, tedy skupina, u níž není pravděpodobné, že by byla očkována. V chorvatských médiích jsme si však této statistické zmínky, prozatím, nevšimli. Jedná se v Čechách o nátlak na tuto věkovou skupinu nebo mají takovou informaci ověřenou? To nevíme …

 

10.000 mrtvých po očkování?

Na sociálních sítích v zahraničí se rozpoutává veliká a sporná diskuze o statistikách a následcích vakcín proti Covid-19. Klíčem diskuze a několika mediálních příspěvků, například ze stran „Istinom protiv laži“ i „Dokumentarac“ , jsou tvrzení, že dostupné vakcíny jsou experimentální a způsobují více zdravotních problémů, než je samotný virus. Jejich teorie a poznatky měli údajně potvrdit i představitelé norského veřejného zdravotnictví s tím, že vakcinace měla zapříčinit více než 10.000 úmrtí a přes 400.000 jiných zdravotních problémů. My, bohužel, nemůžeme takovou informaci potvrdit, ani vyvrátit. Ale jdeme dál …

 

Evropská databáze : Po očkování 10.570 mrtvých a 405.259 s následky

(poznámka redaktora AniPiip: tak zní jeden z titulků)

 

Dle autora článku s tímto titulkem je Covid vypěstován za účelem depopulace světového obyvatelstva. Tvrdí právě také, že nátlak kampaní pro proočkování populace a jejich úspěch je hlavním faktorem, kterým se zvyšuje i počet úmrtí.

Chorvatská lékařská agentura HALMED (podobně jako evropská EMA) se k tomuto článku vyjádřila, ovšem, dopadlo to tak, že tvrzení poměrně vyvrátila, ovšem, ne tak úplně. Mimo skutečnost, že popsala celý proces monitorování vedlejších účinků a statistik vakcín, přiznala, že vedlejší účinky s následkem smrti EMA skutečně eviduje, ovšem mělo by se jednat o necelé 4.000 případů. Další zajímavostí ale je, že zároveň uvedla že některé z těchto úmrtí může být klidně evidováno i vícekrát. Proč? Jejich systém prý funguje tak, že vedlejší účinky se dělí do několika základních skupin. Pokud ale pacient vykazuje více vedlejších příznaků z více skupin, může být jeho úmrtí zaevidováno ve všech těchto skupinách.

HALMED údajně také sdělila, že Evropská databáze Eudra Vigilance v souladu s evropskými standardy eviduje, ale také vylučuje, lidmi nahlašované vedlejší účinky po přijetí vakcíny.

 

Rovinj splnila 80% proočkování

Chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš před několika málo dny na jedné z veřejných konferencí hrdě oznámil, že Rovinj vykazuje 80% naočkovaného obyvatelstva. Pro něj to byla jistě dobrá zpráva, ale radost mu zkazil starosta samotné Rovinje, když v médiích přiznal, že neví odkud má pan ministr zdravotnictví tuto statistiku, kterou on, bohužel, nemůže potvrdit.

Za samé radosti tak vznikl další mediální „bordel„.

 

očkování covid-19

 

Covid – Průkazy a zasahování do soukromí

Přestože po nás, obyčejných lidech, číšnících, pořadatelích akcí a jiných vyžadují nejen očkování, ale ještě i průkazy o očkování, problematika tzv.protimluvu se projevila i tam, kde by k tomu rozhodně dojít nemělo.

Krátce po hlubokomyslném monologu jistého představitele Ministerstva zdravotnictví, kterým se opět snažili občany vyzvat k očkování, informoval také o plánovaném omezení vstupu do obchodního centra pro osoby bez průkazu o očkování. Na chorvatském Ministerstvu zdravotnictví tak vypukla aféra, a to jen díky obyčejnému dotazu jednoho z reportérů. Na otázku, kolik procent mají naočkovaných v Ministerstvu zdravotnictví, odpověděl, že tento dotaz bohužel nemůže zodpovědět, jelikož nemůže a nechce zasahovat do soukromí svých kolegů.

Asi druhý den pak Ministerstvo zdravotnictví přiznalo, že procento naočkovaných činí pouhých 35%.

 

mince po očkování

Námi ověřeno, na cizí kůži

Měli jsme tu čest přečíst si hned několik článků, které vyvracely tvrzení, že po vakcinaci na kůži očkovaného drží mince, lžíce, a jiné kovové předměty.

Jak si můžete všimnout, problém nastává již v prvotně používaném termínu „magnetizace“. Většina, asi 99% námi přečtených článků totiž neustále zmiňuje magnety. My jsme si však všimli toho, že o magnetech mluví jen ti, co se neustále snaží tato a podobná tvrzení vyvrátit. Zdá se však, že naprosto marně, i proto, že se podobné články objevují i nadále.

My jsme si dovolili provést malý test na našem sousedu, samozřejmě, s jeho svolením. Zkusili jsme k místu vpichu vakcinace přiložit mince různé hodnoty, tedy, 0.50, 1, 2 , 5,  (pro upřesnění, jednalo se o chorvatské kuny), které jsme před jeho zraky vyndali z peněženky. Světe div se, skutečně držely, ač rukou skutečně hýbal, neboť tomu sám nechtěl věřit. Drobné rozdíly na váze tedy nehrály roli. Pravá sranda ale nastala až tehdy, kdy jsme zkusili tento efekt i na jeho druhé ruce, na níž k vpichu vakcinací nedošlo. A hele, mince držely také a stejně silně. Magnet jako takový na jeho ruce ale nedržel.

Abychom se přesvědčili, že se nejedná o ojedinělý případ, vyzkoušeli jsme to i na dalších sousedech. Výsledky byly stejné, tedy bez ohledu na rozdíly v datech očkování či jednalo-li se o očkování vakcínou Astra Zeneca, Pfizer, nebo Johnson.

Proto nás pak neskutečně rozčílilo, když jsme si přečetli jen několik dnů starý český článek, který opět tuto skutečnost vyvrací, s tím, že napadá lidi, kteří mají stejné zkušenosti jako my. Dle článku ( už si nevzpomínáme, který to byl, omlouváme se), jsme podvodníci, kteří namáčejí mince do medu atp., a navíc šíří lži o očkování a vzbuzují či podporují tak zbytečně v ostatních nedůvěru k samotnému očkování, a to naprosto bezdůvodně.

Závěr je tedy takový, že vlastně absolutně nic nevíme…  Rozhodně nechceme článkem nikoho ovlivnit, nabádat či poškodit. Chtěli jsme se jen podělit o zajímavé neshody a názory, osobní myšlení.

Ale máme pro vás anonymní anketu :


Pokud jste se v Čechách setkali s dalšími podivnostmi s touto tématikou, napište nám. Rádi za Vás článek zveřejníme.

 

 

Komentáře

Next Post

Jednoduché recepty - Lilek v listovém těstě

Téma: recepty, jednoduché recepty, pečení, lilek, zelenina, listové těsto, hlavní jídlo Zdroj/Foto: Domaci-kuhar.com RECEPT | […]
Recepty - Lilek v listovém těstě