Microsoft | Lidský mozek pro těžbu kryptoměny

Společnost Microsoft má patentovanou technologii, která využívá lidský mozek k těžbě kryptoměny

~ volný překlad článku B.Vorša pro Zimo ~

kryptoměna - Microsoft


Nedávná patentová přihláška v USA naznačuje, že Microsoft pracuje na takzvaném algoritmu důkazu o práci, který by využíval mozkové vlny (a další biometrická data) k těžbě kryptoměn.


V patentu nazvaném „Systém kryptoměny, který používá data fyzické aktivity“, Microsoft navrhuje použít senzor na těle uživatele, který by přenášel informace o aktivitě jeho těla, jako je aktivita mozku, krevní tok a pohyb, na server.

Uživatelé by byli povzbuzováni k tomu, aby vykonávali úkoly, během kterých by se fyzická aktivita daného konkrétního úkolu použila k těžbě kryptoměny.

Pokud se například podíváte na internetu na konkrétní reklamu, používáte určité internetové služby a podobně, senzor by při provádění této úlohy aktivoval a změnil všechna vaše biometrická data na výkon kryptoměny.

Tato činnost by ve skutečnosti nahradila „masivní práci na počítači“, kterou vyžaduje klasická těžba kryptoměny, a shromážděná data by byla považována za důkaz práce. Není to úsek, aby se dodalo, že by se spotřeba energie snížila na zanedbatelnou úroveň, pokud jde o těžbu, protože klasičtí těžař i jednoduše přijímají kilowatty, megawatty a gigawatty elektřiny (v závislosti na tom, kdo a kolik těží).

Podle patentového popisu by senzor byl schopen sbírat mozkové vlny, včetně vln gama a beta, které zahrnují učení, paměť a logické myšlení, a alfa paprsky spojeny s podvědomím.

Microsoft zdůrazňuje, že práce, kterou uživatelé provádějí, by byla na „nevědomé“ úrovni, což naznačuje, že by alfa vlny byly ve skutečnosti nejdůležitější a že by to v praxi znamenalo, že k provedení procesu dojde téměř okamžitě poté, co se uživatel soustředí na každodenní úkoly a povinnost.

Všechno to zní jako totální science fiction a otázkou je, kolik lidí by bylo ochotno předat svou mozkovou sílu společnosti Microsoft, bez ohledu na odměnu v kryptoměnách.

Také je to jen patent, takže skutečné technologie, která by takto skutečně fungovala, se patrně ještě dlouho nedočkáme, pokud vůbec. Do té doby budou těžbu kryptoměny provádět pouze počítače a specializované stroje.


 

Facebookové Komentáře

Další článek

Online kvízy zdarma | Seriály - Jak dobře znáte kluky z Trpaslíka?

Online kvízy zdarma | seriály, zábava a volný čas.   Máte rádi Červeného Trpaslíka / […]
červený trpaslík-online-kvízy-zdarma