KRIMI | Jo, a máme koronavirus …

AniPiip

koronavirus-nákaza-kuriozity

Šli na záchod a řekli: Máme koronavirus

Téměř kuriózní případ z čerpací stanice v Záhřebu, v němž budou dle všeho trestně stíháni dva důchodci, je ukázkovým případem toho, jak by to nemělo být…

Jeden po druhém, prosím …

Muž ve věku 72 let a žena ve věku 70 let včera (24. března, kolem 18:50 hodin) přijeli autem na čerpací stanici v Záhřebu. Muž požádal zaměstnance čerpací stanice o klíč do toalety se samostatným, venkovním vchodem, načež mu byl klíč podán. Poté, co muž vykonal svou potřebu,  vrátil klíč zaměstnanci na pult a odešel. Následně vešla do prodejny čerpací stanice sedmdesátiletá žena, a ta zaměstnanci benzínky sdělila, že mají oba koronavirus, tak aby vše vydezinfikovali.

Celou záležitost sledovala a ihned na místě řešila Policie, která byla v tu chvíli na místě. Okamžitě bylo zahájeno kriminální vyšetřování. Důchodci se provinili i tím, že nedodržovali příkazy lékaře, neměli ochranné roušky …

Během kontroly identity obou aktérů se Policii podařilo ověřit, že důchodcům byly před pár dny provedeny výtěry i otestovány vzorky krve a že jsou skutečně nakaženi koronavirem Covid-19. Za policejního doprovodu pak byli bezpečně eskortováni do nemocnice, kde byli uvítáni odborným personálem a hospitalizováni.

Čerpací stanice byla neprodleně uzavřena, a podle epidemiologických pravidel proběhla její dezinfekce.

 

Za tento poněkud kuriózní kousek je proti dvěma důchodcům zahájeno trestné stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu šíření a přenosu nakažlivé choroby, protože nedodrželi pokyny k zabránění šíření infekční choroby a patřičné ochranná opatření.

Komentáře

Next Post

Online kvízy zdarma | Seriály - Městečko záhad

Online kvízy zdarma | seriály, zábava a volný čas. Máte rádi Městečko záhad / Gravitty […]
GravityFalls-Městečko záhad