Znovu zavedené kontroly na hranicích Chorvatska?

AniPiip
Zobrazeno: 423

koronavirus Chorvatsko - covid19

Celkový počet nakažených koronavirem covid-19 v Chorvatsku za poslední 3 dny opět vzrůstá. K dnešnímu ránu je evidovaných 2.281 případů, z toho 12 pozitivních testů vyšlo včera. Novým epicentrem je Záhřeb, Záhřebská a Splitsko-dalmátská oblast.

Koronavirus byl zaevidován i ve škole

Koronavirus je zaznamenám i ve splitské základní škole Marjan. Celá třída nakaženého chlapce s asymptomatickými příznaky, v jehož rodině jsou celkem čtyři nakažení, je nyní v domácí karanténě a od včerejška probíhají u dětí testy. Ty, naštěstí, ve většině vycházejí negativně.

Zákaz návštěv Domů po seniory

Vzhledem k současné epidemiologické situaci vydal chorvatský ústav veřejného zdraví a ministerstvo pro demografii, rodinu, mládež a sociální politiku pro znovu zasažené oblasti nová doporučení.

Doporučují tedy, aby návštěvy v sociálních ubytovacích službách – domovech, byli až do dalšího oznámení zrušené.  Toto doporučení má zamezit další možné nákaze těchto rizikových skupin a zaměstnanců ubytovacích služeb.

 

Kontroly na hranicích s Chorvatskem

Ministr vnitra Davor Božinović v pátek uvedl, že policie již zavedla intenzivnější kontroly na hranicích Chorvatska s Bosnou a Hercegovinou a Srbskem. Hraniční kontroly začaly ve čtvrtek, poté, co se objevily nové případy infekce související s těmito zeměmi a s nimiž je spojována většina nových pacientů v Chorvatsku.

Každý, kdo chce vstoupit do Chorvatska, musí uvést pádný důvod cesty a předložit dokumentaci, která jej potvrzuje, jako např. ekonomický zájem.

Zdůraznil, že Chorvatsko nikdy zcela neotevřelo své hranice Srbsku a Bosně a Hercegovině, jak tomu bylo v případě deseti evropských zemí, které mají dobrou epidemiologickou situaci.

Seznam Jutarnji uvádí, že cestující ze Srbska a Bosny a Hercegoviny, kteří se pokusili vstoupit do Chorvatska během posledních dvou dnů, aniž by měli pádný důvod doložený dokumentací, byli do své země na chorvatských hranicích vráceni.


 

Vrátí se i jiná opatření?

V Chorvatsku se znovu zavedení nebo zpřísnění epidemiologických opatření prozatím neplánuje. Přesto, kdykoliv se situace může změnit. Občané této země se již v komentářích u mediálních příspěvků a na sociálních sítích začínají dovolávat některých z nich, např. dokonce i uzavření hranic turismu, přestože se za doby platnosti takových opatření dovolávali svobody …

 

 

  •  
  • 15
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Koronavirus: Chorvatsko opět eviduje nové případy

Téma: zahraničí, Chorvatsko, cestování, zdraví, svět, virus, Covid-19, Koronavirus, pandemie2020 Koronavirus opět nabírá na síle? […]
koronavirus-covid19-Chorvatsko