TESTUJE SE ANONYMITA

AniPiip
sociální sítě a anonymita
Zobrazeno: 231

Přemýšleli jste, jak by fungovala svobodná sociální síť, tedy bez cenzury? Jednu takovou testovací jsme založili…Jistě jste si mohli všimnout, jak nám sociální sítě stále více ubírají na svobodě. Chápeme, že lidé mnohdy zveřejňují vskutku choulostivé a nemorální příspěvky, které si žádají trvalé odstranění. Určitě se shodneme, že většina z nás netouží po fotografiích uříznutých hlav, různých deviací a násilí…

DOBROVOLNÉ DAROVÁNÍ OSOBNOSTI

I přes několik nevýhod sociálních sítí, jakými jsou například personalizované reklamy, nadměrné vyžadování zbytečných osobních dat, telefonních čísel, nekonečné podněcování k využití placených příspěvků, osobní profilové fotografie nebo rozpoznávání obličeje, se dnes bez zapojení do sociálních sítí téměř neobejdeme.  Bohužel, na vině nejsou jen ony samotné. Musejí se řídit dnešními zákony a politikou internetu. Pak je tu, samozřejmě, nechvalný předpis o GDPR, jenž by uživatele měl chránit, nicméně si myslíme, že i ten si v několika bodech s jeho praktickým využitím odporuje. Zmíníme-li i předpisy o ochraně autorských práv, měli bychom se smířit s tím, že pokud jednou umožníme zveřejnění autorského díla na internetu, bude světu volně dostupné. Zapomněli jsme, že internet jako takový byl spuštěn ke svobodnému, nikoliv povinnému přenosu informací.

ZAPOJTE SE DO TESTU

svoboda sociální sítěPřemýšleli jste, jak by fungovala svobodná sociální síť, tedy bez cenzury? Jednu takovou jsme založili. Jejím účelem je test chování uživatelů, kteří nejsou v publikaci příspěvků téměř ničím omezováni. Výjimku tvoří pouze příspěvky rasistického, deviantního či násilného charakteru. Zapojit se může každý, ovšem, měl by být starší 18-ti let. Vzhledem ke stanoveným předpisům, i my jsme byli nuceni vytvořit základní pravidla (např. v souvislosti s GDPR). Při registraci můžete zůstat poměrně anonymní. Vyžadováno je uživatelské jméno, emailová adresa a heslo. Zbylé informace jsou na vašem vlastním uvážení.

O CO NÁM JDE?

K tomuto testu jsme využili volně dostupný software HumHub, který má svá omezení. Nicméně, umožňuje zveřejnění textových i mediálních příspěvků, komentáře, sdílení, přátelství, lajky,  atp.

Jelikož se jedná čistě o osobní test naší myšlenky, výsledky nebudou nijak významně využity a zahrnuty do žádných statistik či jiných podobně zaměřených průzkumů – jestliže tedy neporazíme giganty, jako např. Facebook, Instagram, Twitter …  🙂 .

Comkli

– zjistit životnost takové sítě
– zjistit její kvalitu a oblíbenost
– zjistit úroveň příspěvků a komentářů
– zjistit zájem o nově vybudované, podobné sociální sítě

Zapojte se do testu

               

 

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

HELPLEVIT - Pomáhejme si ... Projekt 2020

  Nový projekt AniPiip 2020  Smyslem tohoto projektu je poskytnout naději lidem v různých životních […]
Helplevit Projekt