Statistiky – turismus a Covid-19 v Chorvatsku

AniPiip
Zobrazeno: 511

Téma: turismus, cestování, dovolená u moře, Chorvatsko, zdraví, virus, Covid-19, koronavirus

dovolená v Chorvatsku, covid-19

 

O víkendu vstoupilo na Istrii 110 000 lidí

Jak píše Index.hr, během minulého víkendu vstoupilo do Chorvatska přes tři hraniční přechody na Istrii – Kaštela, Plovanija a Požana – 110 182 cestujících, z toho 98 767 cizinců a 11 415 domácích, což je o 56 procent méně než ve srovnatelném období loňského roku, informovala policie v pondělí.

Ve stejném období mělo Chorvatsko opustit přes tyto hraniční přechody 106 927 cestujících, z toho 96 303 zahraničních hostů.

Většina jsou Slovinci

Většinu hostů tvořili Slovinci (33 %), Němci (22 %), Italové (10 %) a Rakušané (9 %).

Podle Turistické rady kraje Istrie je v současnosti na Istrii o 48 % méně turistů než v loňském roce, přičemž nejlepších výsledků na poloostrově Istrie dosahuje Rovinj. Ta za pátek a sobotu přijala 6 120 hostů, což je 56 % příjezdů ve stejném období minulého roku.

Rovinj je také držitelem rekordu v přenocování: 35 584 osob nebo-li téměř 59 % z nich bylo realizováno za dva dny, ve srovnání s kalendářními srovnatelnými dvěma dny v loňském roce.

V celém Chorvatsku je k dnešnímu dni evidován příjezd 3 800 hostů české národnosti.

 

covid 19 v chorvatsku - aktuálně - denní statistika

Covid-19 a dnešní statistika

Na dnešní tiskové konferenci, která se konala po několika dnech, zazněly i denní statistiky. Na dnešní den má Chorvatsko 53 nových případů. Jak řekl ministr zdravotnictví V.Beroš, v tuto chvíli má Chorvatsko celkem 3 775 pozitivních případů. Průměrný věk je 47,4 let. Za posledních 24 hodin bylo provedeno však jen 204 testů. Procento pozitivních je tak 4,01 %.

 

Nová povinnost nošení roušek a ochranných masek

Obnovují se denní tiskové konference. Od dnešního dne navíc platí vyhláška o povinnosti nošení roušek – ochranných masek. Tato povinnost se nevztahuje na děti do dvou let věku, osoby s dýchacími obtížemi, pro které nošení roušky představuje možnost nebo riziko zhoršení zdravotního stavu, invalidní či  nemohoucí osoby, pro něž by nasazení či nošení roušky představovalo fyzický nebo zdravotní problém. Za porušení protiepidemiologických opatření budou padat i náležité sankce, jejichž výše nebyly doposud zveřejněny.

 

O testování

„Máme zaveden systém, který testuje každého, kdo má příznaky, a pro ty osoby, které byly v kontaktu a u nichž epidemiologové usoudí, že by měly být testovány. Náhodné testování je možné, ale není to řešení. Na podzim bude mnohem více infekcí, kde nebudeme schopni rozpoznat, zda je to chřipka nebo covid, a pak bude testování mnohem častější, ” sdělil epidemiolog K. Capak.


 

O izolaci

“Pokud jde o chorvatské občany s dvojím občanstvím, jsou to pro nás chorvatští občané. Nemám žádné informace o tom, kolik předepsané izolace je předepsáno. Počet vstupů ze třetích zemí se snížil. Státní příslušníci třetích zemí přicházejí s testem PCR, ale číslo neznám,” uvedl ministr vnitra Davor Božinović.

 

 

  •  
  • 45
  •  
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Chorvatský výrobek pro boj s Covid-19 získal zlatou medaili

Téma: svět, Chorvatsko, výrobky, ocenění, mezinárodní soutěž, Inventions VS Corona Chorvatský inovativní výrobek získal ocenění […]
chorvatský výrobek v boji proti Covid-19 získal zlatou medaili