Sledujeme koronavirus v Chorvatsku

AniPiip
covid
Zobrazeno: 556

Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku


Souhrnné informace

počet nakažených v Chorvatsku: 31

(Stav k datu 13.03., 9:33 hod)


Pokračování na toto téma >>

13.03.

11:50h

Prozatím nejsou hlášené nové potvrzené případy. Na výsledky dalších 2 testů čeká Zadarská županija…

13.03.

11:20h

Po zasedání zastupitelů Civilní ochrany s premiérem Andrejem Plenkovićem se rozhodlo o uzavření škol v celém Chorvatsku na 2 týdny. Online výuku vyšších ročníků a středních škol zajistí Sportska televizija a zdarma dostupný program Office365. Učitelé budou v počátcích  i nadále docházet do škol a poskytovat výuku žákům, jimž rodiče nemohou zajistit hlídání. Plenković v této záležitosti rozhodl i přes námitky a dosavadní výroky ministra zdravotnictví V. Beroše. Pan premiér také potvrdil oddálení povinných poplatků živnostníků, daní atp.

13.03.

10:25h

Od pondělí začíná inovativní výuka žáků 1. až 4. ročníků základních škol. Chorvatská televize tak na svém programu HRT3 zahájí virtuální učení pro školáky uzavřených škol. Vysílat jej bude od 8:00 do 19:00 hodin. Pro žáky vyšších ročníků se organizuje online výuka prostřednictvím PC, tabletů a internetu.

13.03.

10:08h

Na tiskové konferenci se opakovala opatření a tresty pro lidi, kteří porušují pravidla domácí karantény, ve které je momentálně přes 5.900 lidí. Civilní ochrana má zprávy, že lidé je nedodržují a volně se pohybují. Vyzývá i jiné občany, aby o takových případech informovali. Přijímají se opatření ochrany populace před nemocí.

13.03.

09:35h

Chorvatsko má nové 4 nakažené koronavirem Covid-19. Dva pacienti jsou v Záhřebu, jedná se o blízké či rodinné kontakty evidovaných nakažených. Třetí pacient pochází z Poreče pracuje v pohostinství a přijel z Itálie. Čtvrtý nakažený je rovněž v Záhřebu, ovšem, údajně přijel ze Švýcarska. Všichni prý vykazují mírné symptomy. Soudní budova v Pule je od dnešního dne uzavřena kvůli možnosti nákazy, neboť tamější soudkyně čeká na výsledky testu. Vili Beroš (ministr zdravotnictví) údajně reagoval slovy: “Bude jich více, ale není třeba se obávat.”

13.03.

08:00h

Počet nakažených zůstává zatím na 27. Vláda bude dnes znovu projednávat postupy v boji proti šíření koronaviru v 09:00 hodin.

 

12.03.

21:03h

Pula hlásí 2 nové pozitivní testy. Nakažení se rovněž vrátili z Itálie do Umagu. Nyní počet nakažených vzrostl na 27.

 

12.03.

20:37h

Počet nakažených v Chorvatsku je 25, počet úmrtí 0.
V Chorvatsku je aktuálně evidováno 25 nakažených osob, a to v oblastech Rijeka (8 osob), Záhřebu (10 osob), Varaždinu (4 osoby), Pule (2 osoby) a Sisačko – moslavačké županiji (1 osoba). 16 občanů se nakazilo v zahraničí (Itálie, Německo, Rakousko) a ostatních 9 jsou s nakaženými v blízkém či rodinném kontaktu. Mezi nakaženými nejsou děti.

Obchody zaznamenávají s rostoucí panikou větší tržby .

12.03.

18:33h

U dalšího mladíka, který se vrátil z Itálie, se potvrdila nákaza.

12.03.

18:00h

Kolem 16. hodiny jsme měli příležitost sledovat online tiskovou konferenci, kde se k aktuální situaci kolem šíření nákazy koronavirem Covid-19 vyjádřili také chorvatský ministr zdravotnictví (Vili Beroš) a ministr vnitra (Davor Božinović). Mimo pokusu o zklidnění postupně narůstající paniky (údajně bezdůvodné) tak informoval o dalších 5 potvrzených případech. Aktuálně jich tedy v Chorvatsku hlásí 24, kteří se nakazili v Itálii, Rakousku a nebo Německu.  Doposud bylo provedeno 483 testů, z nichž 39 stále čeká na výsledky. Návrhu – žádosti obyvatel a samotného vedoucího Civilní ochrany kraje Primorje-Gorski Kotar  (Boras Mandić), aby se uzavřely všechny školy z důvodu příjezdu několika stovek Italů, však nevyhověl. Přitom Italové prý přijíždějí zejména proto, aby se vyhnuli karanténě. Ředitel Ochrany veřejného zdraví (Krunoslav Capak) se k pokračování školní docházky na území Chorvatska vyjádřil s jistotou, že doposud nakažených dětí a dorostu je minimum, vykazují mírné symptomy a nejsou potvrzeným zdrojem nákazy. Pokud se situace zhorší, bude se tento návrh znovu projednávat. Chorvatští obchodníci již zaznamenávají pokles tržeb.

12.03.

08:18h

NEPOTVRZENÁ ZPRÁVA -(vlastní zdroj). V nejmenovaném přímořském městečku v okolí Opatije se hněv spojil s obavami z možnosti nákazy. Již včera se někteří z rodičů rozhněvali, že rozhodnutí o preventivním uzavření škol se vztahuje pouze na Istriji. V pozdních hodinách se navíc doslechli, že je zřejmě jeden obyvatel městečka nakažen. Jsme informováni, že u některých z rodičů tak obava z možného šíření nákazy koronavirem zvítězila nad povinnou školní docházkou. Nepřítomné děti budou omlouvat zřejmě sami rodiče – cíleně, s uvedením pravého důvodu.

11.03.

20:30h

V Chorvatsku je momentálně hlášeno 19 potvrzených nakažených koronavirem. Po dnešním vyhlášení pandemie se na Istriji uzavírají školy a organizuje se online výuka. Další zasažené oblasti jsou Varaždin, Rijeka, Záhřeb …

 

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


 

 

  •  
  • 6
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Koronavirus v Chorvatsku - Aktuálně

Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku Souhrnné informace počet nakažených v Chorvatsku: 32 (Stav k datu […]
koronavirus-covid