NA DOVOLENOU DO CHORVATSKA OD 1. ČERVNA?

AniPiip
Zobrazeno: 357

Téma: cestování, turistika, Chorvatsko, dovolená
cestování - dovolená v Chorvatsku

NA DOVOLENOU DO CHORVATSKA OD 1. ČERVNA?

Bude se moci na dovolenou do Chorvatska? Letošní sezóna prý není zpochybňována.


 

Tento týden by měla být zveřejněna epidemiologická opatření pro kavárny, restaurace a hotely. přičemž se očekává, že bude probíhat spolupráce i s ostatními zeměmi, aby turistická sezóna mohla proběhnout alespoň částečně normálně, nejpozději od 15. června, nejlépe však již od 1. června.

Ministerstvo cestovního ruchu RH a Národní krizový štáb RH uspořádají tento týden videokonferenci se zástupci restaurátorů, hoteliérů a sdružení soukromých pronajímatelů, aby se dohodli na balíčku epidemiologických opatření pro zahájení turistické sezóny, s termínem jejího zahájení k 1. červnu, nejpozději 15. červnu.

Podnikatelé a živnostníci pracující v cestovním ruchu také žádají možnost znovuotevření vnitřních prostor podle rakouského modelu, jelikož v tuto chvíli je povoleno otevřít pouze terasy. Otevření interiérů hostům restaurací, kaváren a ubytovacích zařízení tak bude záviset na vývoji epidemiologické situaci do konce května.

Ministerstvo turizmu připustilo, že se uvažuje o možném otevření vnitřních prostor, ovšem ne dříve, než začátkem června. Momentálně jsou stejně hranice Chorvatska uzavřené, a pravděpodobně i zůstanou uzavřené také minimálně do 1. června,  jedná se tedy spíše o domácí hosty.


 

Otevřou se chorvatské hranice?

 

Některé země začnou přijímat hosty během května a června, ale všichni očekávají otevření hranic a vytvoření turistických koridorů od 1. června. Ministerstvo cestovního ruchu však chce otevřít i golfová hřiště, a to co možná nejdříve, protože riziko nákazy v tomto odvětví sportu je nízké. Zvažuje se i zahájení námořní turistiky.

Ministr cestovního ruchu Gari Cappelli potvrdil schůzky s asociacemi a kolegy ze sousedních zemí, které již mají zájem o zřízení turistických koridorů do Chorvatska.


„Probíhá seriózní jednání se Slovinci. Nyní se jejich a naši epidemiologové ocitnou ve snaze najít řešení bezpečného překročení hranice, abychom mohli otevřít hranice začátkem června nebo nejpozději 15. června. Mluvíme se všemi sousedními zeměmi a brzy se setkám s italským ministrem. Možná by mohl být vytvořen katamarán mezi Anconou, Zadarem a Splitem, pokud všechno půjde dobře, “ svěřil se Cappelli, jak píše net.hr.


 

  •  
  • 16
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Chorvatsko dnes vstupuje do druhé fáze

  Chorvatsko dnes vstupuje do druhé fáze uvolňování epidemiologických opatření Chorvatsko dnes vstupuje do druhé […]
koronavirus chorvatsko - covid19