Na dovolenou do Chorvatska? Co musím vědět …

AniPiip
Zobrazeno: 416

Téma: cestování, Chorvatsko, dovolená, Covid-19

Co musí turisté splňovat při vstupu do Chorvatska - dovolená Chorvatsko

Dovolená v Chorvatsku? Co byste měli vědět …

Poté, co se dá hovořit o opětovném otevření chorvatských hranic pro občany členských států EU / EHP , mnoho lidí ještě neví, koho vlastně přes ty hranice pustí. Mezi nejčastější otázky patří, jakou potřebují dokumentaci, zda musí do karantény a co musí splňovat.


 

Potvrzení

Asi mnoho z nás potěší skutečnost, že pro vstup do země postačí potvrzení o uskutečněné a placené rezervaci  turistického ubytování v Chorvatsku. Takový turista by měl předložit potvrzení rezervace, které zahrnuje – potvrzení rezervace ubytování od jakéhokoliv poskytovatele ubytovacích služeb / všech typů ubytování; dohoda o pronájmu apartmánu, pokoje hotelu, trvalá kotviště v přístavu námořního cestovního ruchu, potvrzení rezervace lůžka v přístavu námořní turistiky, nebo poukázka cestovní kanceláře atd.

 

Cizinec, který je vlastníkem nemovitosti nebo plavidla

Na hraničním přechodu při vstupu do Chorvatska, by měl cizinec předložit listinu dokazující vlastnictví, prodejní smlouvu nebo jinou dokumentaci, z níž vyplývá, že je vlastníkem dané nemovitosti nebo plavidla na území Chorvatska. V takovém případě bude moci vstoupit on a jeho nejbližší členové rodiny, vysvětlilo ministerstvo vnitra RH.

 

Karanténa a opatření

Při vstupu do Chorvatské republiky vám pohraniční policie předá leták s pokyny a doporučeními CNIPH, které jsou zahraniční občané povinni dodržovat následujících 14 dní.

Domácí izolace není nutná, ale během pobytu v Chorvatsku byste se měli řídit doporučeními a pokyny chorvatského institutu veřejného zdraví (vzdálenost nejméně 1,5 metru, vyhnout se podávání ruky, kontaktu atd.). Stále však může být stanovena, a to sice pouze pro osoby, u kterých se zjistí, že byly v kontaktu s osobou nakaženou virem covid-19.

 

Aktuální situace v Chorvatsku

Předseda vlády Andrej Plenković  v souvislosti se vstupem turistů na území Chorvatska připomněl, že v posledních dnech země průběžně zaznamenává jednociferná čísla nově infikovaných lidí ( DENNÍ STATISTIKY ) a že za ně nesou částečnou odpovědnost i ti, kteří do Chorvatska přijíždějí.

Pokud jde o pandemii, znamená to, že jsme přijali dobrá opatření a dosáhli vynikajících výsledků. Lidé, kteří přijíždějí do Chorvatska, se musí chovat zodpovědně, “uvedl premiér pro Index.hr.

Ministerstvo vnitra (MUP) zveřejnilo na své oficiální internetové stránce v kategorii UZG COVID nejčastěji kladené otázky a odpovědi týkající se podmínek vstupu do Chorvatské republiky vzhledem k platným omezením v boji proti šíření covid-19 .

Od nynějška mohou všichni zahraniční občané, kteří mají v úmyslu vstoupit do Chorvatska, i chorvatští občané, kteří nemají v Chorvatsku trvalý nebo přechodný pobyt, najít odpovědi na všechny otázky týkající se vstupu do Chorvatské republiky na jednom místě.

Informace na oficiálních webových stránkách ministerstva vnitra a on-line formulář pro povolení a dotazy jsou v současné době k dispozici v chorvatštině, angličtině a němčině. Plánuje se rozšíření i do dalších cizích jazyků.


 


Reklama

svatba v Chorvatsku 2020

  •  
  • 5
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Chorvatsko se otevřelo turismu - vyzraj na kolony!

Téma: cestování, Chorvatsko, dovolená, Covid-19, turismus, kolony, hranice Chorvatsko se otevřelo turismu – pozor na […]
přes hranice do Chorvatska - kolony