Lékařská komora – Příliš málo testujeme na koronavirus!

AniPiip
Zobrazeno: 285

Překlad článku na téma: Koronavirus a Zdraví

Příliš málo testujeme na koronavirus! Musí se testovat více!

Chorvatská lékařská komora (HLK) včera požadovala od národního krizového štábu významné zvýšení celkového počtu testovaných osob v Chorvatsku a rozšíření kritérií chorvatského úřadu pro veřejné zdraví HZJZ pro testování případů podezřelých z infekce COVID-19 / SARS-CoV-2. HLK také vyzvala širokou veřejnost, aby racionálně používaly osobní ochranné prostředky / pomůcky, uvedla HLK dnes ráno.

testovani-na-koronavirus


Úpravy testovacích kritérií

HLK požaduje úpravu testovacích kritérií u pacientů podezřelých z infekce COVID-19 / SARS-CoV-2 rozšířením testování pro všechny pacienty se známkami a příznaky akutní respirační infekce (náhlý nástup kašle a / nebo horečky a / nebo dušnost), konkrétně jsou testovány po dobu 14 dnů pouze ti, jejichž příznaky akutní infekce dýchacích cest nelze vysvětlit jinou příčinou onemocnění a pacienti, kteří cestovali nebo pobývali v zasažené oblasti či v zemi s rozšířeným přenosem choroby nebo v těsném kontaktu s osobou nakaženou koronavirem COVID-19.

Od doby propuknutí choroby COVID-19 s místním přenosem v Chorvatsku je nejpravděpodobnější, že tyto příznaky jsou způsobeny koronavirem (virus SARS-CoV-2) a testování musí nejprve prokázat nebo vyloučit možného původce příznaků.

Jiné testování pro zdravotníky

HLK se také snaží revidovat kritéria HZJZ pro testování zdravotníků. Komora požaduje, aby pracovníci ve zdravotnictví byli testováni na COVID-19 / SARS-CoV-2 zavedením kritéria pro posouzení rizika infekce: nízké, střední nebo vysoké riziko. Prozatím, aby se potvrdila absence infekce, se testují pouze tací pracovníci, kteří byli izolováni kvůli kontaktu s infikovanými osobami.

HLK varuje, že praxe ostatních zemí Evropské Unie je přesně taková, že se testuje v širším měřítku a že jsou testováni zdravotní pracovníci vystaveni riziku nákazy.

Doposud bylo v Chorvatsku testováno devětkrát méně obyvatel na milion obyvatel než ve Slovinsku. Údaje o Chorvatsku ze dne 24. března 2020 ukazují, že bylo testováno 776 obyvatel na milion obyvatel (celkový počet testovaných byl 3 159), zatímco ve stejný den ve Slovinsku bylo testováno 7 043 občanů na milion obyvatel (celkový počet testovaných 14 557), vysvětluje HLK.

tabulka-testovani-na-koronavirus
obrázek použitý v originálním článku

Testování je klíčové

Testování je klíčové pro stanovení vhodné reakce na epidemii a umožňuje současné sledování šíření infekčních chorob v populaci a přijímání opatření k co největšímu potlačení šíření choroby. Použití rychlých a přesných testů v potenciálně infikovaných oblastech, jak ukazuje Světové zdravotnická organizace a Číny o COVID-u 193, je obzvláště výhodné a může výrazně zlepšit včasnou detekci a izolaci infikovaných pacientů, jakož i včasnou identifikaci jejich kontaktů.

V posledních dnech jsme byli svědky toho, že ochranné roušky a rukavice, tento vzácný materiál, bez kterého jsou zdravotníci v první linii záchrany života zcela nechráněni, se denně a neoprávněně využívají před našima očima, říká HLK.

Lékařské (chirurgické) masky a rukavice na jedno použití jsou určeny především pro zdravotníky v konkrétních klinických situacích. V každodenním životě by měly nosit jednorázové masky jen nemocní, aby nedošlo k šíření infekce. Jednorázové masky jsou určeny k nošení po dobu několika hodin, poté se vyhazují. Jestliže používaná maska dýcháním zvlhne, musí být vyměněna, protože vlhkost usnadňuje lepení virových částic.

V ochranné filtrační masce (FFP3) vytváří aerosol a jsou určeny zdravotníkům při zacházení s pacienty. To znamená, že jsou určeny pracovníkům ve zdravotnictví v první linii. Neměl by je nosit nikdo kromě zdravotníků.


Chtěli bychom znovu zdůraznit, že prováděná doporučení pro racionální používání osobních ochranných prostředků a pomůcek Chorvatským institutem pro veřejné zdraví (HZJZ), Světovou zdravotnickou organizací (WHO), Střediskem pro kontrolu a prevenci nemocí (ECCC), Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) nezbytností, nikoliv právem na uvážení jedince. To platí zejména pro veřejně jednající úředníky, kteří by měli jít příkladem naší komunitě.

Bitvu proti viru lze vyhrát pouze dodržováním pravidel profese. Vojáci, kteří ji vedou, jsou pracovníci ve zdravotnictví. Jejich osobní ochranná výstroj je jejich zbraní. Chorvatská lékařská komora vyzývá všechny, aby zajistily, že osobní ochranné prostředky a pomůcky budou poskytovány a používány racionálně v souladu s platnými doporučeními. To je nesmírně důležité, protože zbytečně používané a vyřazené osobní ochranné prostředky a pomůcky mohly jednomu z těchto frontových vojáků zachránit jeho zdraví nebo život,” uvedla HLK.


překlad článku Index.hr


[yop_poll id=”6″]

  •  
  • 5
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

KRIMI | Jo, a máme koronavirus ...

Šli na záchod a řekli: Máme koronavirus Téměř kuriózní případ z čerpací stanice v Záhřebu, […]
koronavirus-nákaza-kuriozity