Aktuálně – Koronavirus v Chorvatsku

AniPiip 1
koronavirus v Chorvatsku
Zobrazeno: 862

Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku


Souhrnné informace k datu 14.03.2020

počet nakažených v Chorvatsku: 38

(Stav k datu 14.03., 16:28 hod)


<< Předchozí zprávy k tématu                                        Pokračování na téma >>

 

14.03.

22:20h

Vláda uspořádala telefonické zasedání, na kterém přijala Rozhodnutí o mimořádných opatřeních pro kontrolu cen u některých výrobků. Toto rozhodnutí stanovuje produkty, na které se vztahuje opatření pro maximální možné ceny. Dané výrobky nesmí převýšit ceny, než jaké byly ke dni 30.01.2020, kdy Světová zdravotnická organizace vyhlásila infekční nemoc COVID-19 způsobenou virem SARS-CoV-2 za ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu. Rozhodnutí navíc zmocňuje ministra hospodářství, obchodu a řemesel k omezení jejich prodeje mimo území Chorvatské republiky v případě nedostatku uvedených produktů.

Produkty, na které se vztahuje opatření pro kontrolu cen: mouka, mléko a sušené mléko, vejce, cukr, sůl, rýže, těstoviny, čerstvé maso, ryby, ovoce a zelenina, konzervované maso, konzervované potraviny, jedlý olej, dětská výživa, dětské pleny, pitné vody, prací prostředky, tablety do myčky nádobí, mýdlo, voda, dezinfekční prostředky na prostor a ruce (včetně koncentrovaného alkoholu), ochranné kombinézy a další ochranné a lékařské oděvy a obuv, brýle a průzory, ochranné rukavice , potahy na boty, masky – chirurgické, FFP2, FFP3, respirátory / transportní ventilátory, léky a lékařské výrobky, ložní prádlo a jiné spodní prádlo pro zdravotnický systém.

14.03.

22:04h

Pandemie bude mít negativní dopad i na globální ekonomiku. Poškozených zemí je již několik. Samozřejmě utrpí také Chorvatsko, jehož hospodářství je nadprůměrně závislé na cestovním ruchu. Hromadně se rušení cesty, a i další odvětví pocítí krizi. Pohyb zboží je obtížný, takže vývozci, kteří mají tendenci dodávat zboží, i domácí výrobci, kteří nakupují část svých surovin v zahraničí, mají nemalé komplikace a pociťují první ekonomické ztráty.

14.03.

21:47h

Ministr zdravotnictví V. Beroš uvedl, že prozatím byly zpracované výsledky odebraných vzorků negativní. Chorvatsku tak zůstává počet nakažených na 38.

Ředitel chorvatského Institutu veřejného zdraví Krunoslav Capak řekl, že není možné předpovědět vrchol epidemie. Předpokládá se, že příští dva až tři týdny budou kritické.

14.03.

19:52h

V tuto chvíli je pod dohledem 6.842 osob, provedeno bylo 649 testů. Na 13 výsledků se čeká..

14.03.

19:38h

Čeká se na dalších 5 výsledků zaslaných do Záhřebu, které by měly být zpracovány dnes v noci. Bylo testováno pět rodinných příslušníků infikovaných manželů z Ernestinova.

14.03.

19:21h

Předseda HNS-a Davor Šuker, trenér národního týmu Zlatko Dalić, ředitel Damir Vrbanović, mluvčí Tomislav Pacak jsou do středy v domácí karanténě. 2. března se účastnili losování na kongresu UEFA v Amsterdamu, kde byl přítomen i předseda Srbského fotbalového svazu, Slaviša Kokeza, který měl pozitivní výsledky na koronavirus. Všichni se prý cítí dobře.

14.03.

18:31h

Civilní obrana Istrije uvedla, že byl odebrán vzorek další osobě v domácí karanténě. Výsledek bude znám zítra.

14.03.

16:56h

Kontroly na hraničním přechodu. Za posledních 24 hodin bylo na hraničním přechodu Dubrava Križovljanska vydáno kolem 600 rozhodnutí o izolaci , uvedla Civilní obrana  okresu Varaždin, Robert Vugrin.

14.03.

16:46h

38. potvrzená osoba je žena. Ta se měla nakazit v Rumunsku, kde se účastnila soutěže. Její symptomy jsou v tuto chvíli mírné, má zvýšenou teplotu. Počet odebraných vzorků do dnešních 16 hodin vzrostl na 640.
>
Ředitelství Civilní obrany Istrijského kraje také informovalo, že počet karanténních lůžek na jejich infekčním oddělení navýšili z původních 8 na 20 a že se plánuje i další navýšení, bude-li to zapotřebí.

14.03.

16:36h

S novým zavedením kontrol dodržování domácí karantény padly již první finanční tresty. Kolik hříšníků bude muset zaplatit pokutu ve výši 8.000 HRK se zatím neuvádí.

14.03.

16:28h

Na dnešní odpolední tiskové konferenci informovali o novém nakaženém. Celkový počet nakažených osob v Chorvatsku je 38. Další zprávy přineseme za okamžik

14.03.

16:12h

Na Istrii, kde je 6 nakažených, se zavírají kavárny, pohostinské objekty, kadeřnictví a jiné služby. Zůstanou otevřené jen obchody s potravinami a benzínky. Obchodní centra mají příkaz otevřít co nejvíce pokladen a vyznačit distanční místo u pokladny, s minimální vzdáleností 1,5 m. Pracovní doba je umožněna jen do 18:00 hodin.

14.03.

14:12h

Dle vyjádření ministra zdravotnictví V.Beroše, se v tuto chvíli nebude diskutovat o změně zákona. Byly přijaty určité změny ve zdravotnictví, a pouze se přizpůsobují podmínkám. Lokální přenos viru musí být prokázán, aby se přešlo do třetí fáze. “Zatím jsme ve druhé fázi,” řekl.

Zvažuje se také omezení nákupů, které komentoval ministr financí Zdravko Marić: “Mělo by se zvážit každé opatření, které v této době pomůže chorvatským občanům.”

14.03.

14:02h

Správa města Záhřeb umožnila občanům sledovat veškerá oznámení týkající se koronaviru v aplikaci … Podrobněji čtěte ZDE

14.03.

11:05h

Doposud je testováno 616 vzorků a v tomto okamžiku se jich zpracovává ještě 24. Pod zdravstvotním dohledem mají 6.300 osob ze zasažených oblastí. V karanténě v Chorvatsku je umístěno 47 osob.

14.03.

10:50h

Civilní obrana navrhuje zavedení finančních trestů těm, kteří poruší domácí karanténu. Tyto pokuty by se měly pohybovat ve výši od 3 do 8 tisíc HRK. Té by se měli podrobit též lidé, kteří přijíždí / přilétají do Chorvatska a čekají na hranicích či letištích až 15 hodin. Zároveň žádá o jejich trpělivost.

14.03.

10:40h

Na dopolední online tiskové konferenci jsme se dnes dozvěděli o nových 5 případech. Osijek hlásí 2, Sisak 1, Varaždin 1 a Záhřeb také 1. Celkem je tak počet nakažených v Chorvatsku 37. Všechny osoby jsou údajně nakaženy v souvislosti s blízkými a rodinnými kontakty, které jsou již mezi evidovanými nakaženými kornavirem Covid-19. Na dnešní výsledky jednoho testu se ještě čeká. Podrobnější informace bychom se měli dozvědět nejdéle po 16. hodině.

Na konferenci zazněla také dobrá zpráva, a to že bratr prvního uzdraveného pacienta by mohl být dneska rovněž puštěn domů.

 

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


<< Předchozí zprávy k tématu                                        Pokračování na téma >>

 

  •  
  • 12
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Next Post

Aplikace na koronavirus?

Chorvatsko, jako i jiné země, bojuje s koronavirem. I za pomocí aplikací. Správa města Záhřeb […]
aplikace