Koronavirus | Chorvatsko začíná s anonymním testováním

AniPiip
Zobrazeno: 224

Téma: koronavirus v Chorvatsku, koronavirus, virus, zdraví, covid-19

Chorvatsko spouští studii testování anonymních vzorků krve

koronavirus v Chorvatsku

~ zdroj informací: N1 ~


Všichni občané, kterým byly od středy odebrány vzorky krve za účelem kontroly nebo jiných vyšetření nesouvisejících s virovou infekcí Covid-19, jsou potenciálními kandidáty na provedení velké studie, která by ukázala, v jaké míře koronavirus zasáhl populaci.


“V první fázi se náhodně vybere 1100 vzorků krve odebraných z nemocničních laboratoří, zdravotnických středisek a zdravotnických ústavů po celé zemi. Laboratoře jsme informovali, aby od středy uchovávaly vzorky. Sbírka vzorků bude trvat asi 10 dní a do té doby očekáváme, že dorazí 1100 testů ELISA, které určí, kolik lidí má v krvi protilátky, to znamená, kolik jich, aniž by o tom vědělo, bylo nakaženo virem,” řekl ředitel chorvatského institutu veřejného zdraví Krunoslav Capak pro Jutarnji List.

 

Jedná se o anonymní vzorky, tj. bude známo pouze pohlaví osoby, věk a to, zda trpí nějakou chorobou nebo je zcela zdravá. Jména v této fázi nejsou důležitá. Cílem této studie je zjištění, kolik lidí má virus asymptomaticky, neboli bez příznaků, tím získali i lepší přehled o zasažení  populace.

 

Vzhledem k tomu, že virus je nový a stále je ve fázi výzkumu, probíhá tento druh studie ze dvou důvodů, jak vysvětluje Capak.  Prvním je zjištění kolik je v populaci asymptomatických případů, dalším důvodem je vidět, kolik protilátek bylo vyvinuto. Konkrétně bude možné sledovat, jak dlouho je člověk imunní, což je v současné době neznámé.


 

“Asymptomatické případy jsou pozitivní i negativní informace. Je pozitivní, že se otestuje více občanů a získá se přehled o vytváření případné kolektivní imunity, na druhou stranu se epidemiologové dosti obávají, protože tímto způsobem se virus může nekontrolovatelně šířit. Pokud jde o samotný postup, bylo nařízeno sérové ​​restyls, to znamená to, co zbylo z laboratoře po odběru krevního obrazu. Vždy je tu nějaký vzorek, jenž je jinak za chvíli vyhozen. Nyní bude využity. Zatím jsme provedli několik vzorků a přesnost testů je vysoká, přes 90 procent. Testy ELISA s protilátkami zobrazují vázání enzymů, barvy, ukazují, že daná osoba má protilátky IGG. To by bylo laické vysvětlení, “ vysvětluje Capak.


 

 

  •  
  • 5
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Nová protiepidemiologická opatření v Chorvatsku

Téma: koronavirus, covid-19, epidemie, pandemie, Chorvatsko, zprávy, zahraničí Chorvatsko postupně zmírňuje protiepidemiologická opatření   Některá […]
chorvatsko - epidemie