Češi do Chorvatska snadněji a rychle?

AniPiip
Zobrazeno: 496

Téma: dovolená v Chorvatsku, covid-19, koronavirus, zahraničí, turismus
dovolená Chorvatsko - do Chorvatska přes hranice

 

Snadněji a rychleji přes chorvatské hranice …

jen pro vybrané!


 

Doposud tomu bylo tak, že zahraniční turisté, kteří jsou občany zemí EU, měli při vstupu do Chorvatska předložit jeden z dokladů potvrzujících rezervaci ubytování – rezervace ubytování v hotelu, kempu nebo jiného typu ubytování; dohoda o pronájmu tábora; trvalé kotviště v přístavu námořního cestovního ruchu; potvrzení rezervace kotviště v přístavu námořní turistiky nebo voucher cestovní agentury.

Doklad potvrzující rezervaci ubytování Chorvatsku měl obsahovat – místo / adresu ubytovacího zařízení, kde bude host pobývat, kontaktní telefonní číslo a délku pobytu, tj. včetně data, kdy bude host opouštět Chorvatsko.

Rovněž měl být ale uveden i důvod pobytu, kdy kromě potvrzení rezervace mohly být důvody pro vstup do Chorvatska bezprostředními osobními důvody nebo obchodními důvody / ekonomickým zájmem (pozvání ekonomického subjektu, zájem hospodářského subjektu na příchodu jednotlivce, pozvání na obchodní jednání, vlastnictví nemovitosti nebo plavidla, vlastnictví společnosti nebo členství ve vedení společnosti).


 

Ředitelství civilní ochrany Chorvatské republiky však dnes přijalo rozhodnutí, kterým se mění rozhodnutí o dočasném zákazu překračování / přejezdu hraničních přechodů Chorvatské republiky.

Členské státy Evropské unie ( Česká republika, Maďarsko, Rakouská republika, Estonská republika, Lotyšská republika, Litevská republika, Polská republika, Slovinská republika, Spolková republika Německo a Slovenská republika ) již nebudou muset pro vstup do Chorvatské republiky prokazovat důvody jejich vstupu (obchodní, ekonomický, turistický atd.), ale budou moci vstoupit na území Chorvatska za stejných podmínek, jako před vypuknutím pandemie COVID-19. Stále však s určitou epidemiologickou kontrolou a povinností dodržovat obecná a zvláštní doporučení Chorvatského institutu veřejného zdraví…

Aby se omezily dopravní zácpy na hraničních přechodech a zkrátila čekací doba na přechodech státní hranice, která bude v důsledku shromažďování dalších údajů prodloužena v porovnání s hraničními kontrolami v posledních letech, doporučuje se zahraničním občanům, kteří mají v úmyslu zůstat v Chorvatsku, předložit své údaje prostřednictvím

entercroatia.mup.hr


Cestující, kteří předávají údaje tímto způsobem, se dle všeho vyhnou zdržení na hraničním přechodu za účelem poskytnutí potřebných údajů, protože díky aplikaci již bude mít pohraniční policie potřebná data v systému. Cestující, kteří takto údaje zadají, rovnou obdrží také potvrzení a všechny potřebné informace týkající se pokynů a doporučení Chorvatského institutu veřejného zdraví.


Cestující, kteří nepředloží svá data předem prostřednictvím výše uvedené žádosti, budou moci toto vše provést na hraničním přechodu při vstupu do Chorvatské republiky. Budou však muset počítat s delší čekací dobu v extra vyhrazeném pruhu.


 

  •  
  • 20
  •  
  • 1
  • 0
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Průzkum ukázal, co muže přitahuje nejvíce ...

Co muže přitahuje nejvíce, i když jde o proporce? Víte, jaké ženy přitahují muže nejvíce, […]
Co muže nejvíce přitahuje na ženách