Aktuálně | Koronavirus v Chorvatsku 19.03.2020

AniPiip
koronavirus-covid
Zobrazeno: 1144

Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku

Souhrnné informace k datu 19.03.2020

infikovánopočet nakažených: 105 ozdraveníz toho uzdravených: 5 úmrtíz toho úmrtí: 1

Statistika k datu 19.03.2020 | čas: 16:22 hodin

Na výsledky několika vzorků se stále čeká, odebraných jich bylo již 1 399. V domácí karanténě se nachází přes 12 700 lidí, mezi nimi se nachází i narůstající počet osob pracujících ve zdravotnictví. V domácí karanténě je i 140 zaměstnanců nemocniční kliniky KBC Záhřeb, 5 lékařů a 1 fyzioterapeutka jsou pozitivní. 789 osob je pod zdravotnickým dohledem, 79 v karanténě, 18 řidičů kamiónů ve speciálně tomu určené karanténě. Armáda, Policie, Červený kříž a Chorvatská pošta HP jsou pověřeni poskytnutím základní péče a dovážku potravin nezajištěným občanům v izolaci, zejména starším osobám.


<< Předchozí zprávy k tématu                    Pokračování na téma >>

 

AKTUÁLNĚ | ONLINE

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

 

Ty nejnovější zprávy přineseme zase zítra dopoledne. Zůstaňte s námi …

20:32

Ve 20:00 promluvil premiér A.Plenković k veřejnosti, kde podotkl, že pro Republiku Chorvatsko je dnešní situace je největší krize od Vlastenecké války. Znovu žádal občany, aby se chovali zodpovědně a ohleduplně, neporušovali karantény, chránili své zdraví, i zdraví svých bližních.

screenshot-2020.03.19-20_03_58

“Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zachránili životy spoluobčanů. Všichni musíme pochopit, že jsme stejně ohroženi”, řekl A.Plenković.

Vláda je připravená omezit vlastní výdaje z finančních rozpočtů, využít těchto rozpočtů, finančních rezerv a fondů k nákupu a zajištění ochranných pomůcek, prostředků, léků. Hodlá podpořit i podnikatele různých oborů, jichž se tato krize dotýká, jestliže nebudou své zaměstnance propouštět, a to 3 měsíčním odkladem odvodů, kreditů a půjček, vyplácením 3 měsíčních minimálních mezd jejich zaměstnancům. Odklad splátek půjčky, úvěru nebo kreditu bude umožněn všem občanům.

Potvrdil i aktuální počet potvrzených nakažených, který v tuto chvíli zůstává neměnný.

16:45

Ve dvoře nemocnice KBC Dubrava se instaluje 28 stanových jednotek, aby pojaly 200 lidí a doprovodný personál. Do této práce je zapojeno celkem 50 vojáků a věří, že v sobotu budou hotovi a připraveni.

16:22 | 105 nakažených

koronavirus v Chorvatsku screenshot-2020.03.19-16_08_28Na odpolední tiskové konferenci bylo přiznáno již 105 nakažených. Výsledky pitvy zemřelého muže zatím nejsou známy. Organizuje se rozšíření odběrných míst ve městech Rijeka a Osijek. Připravená je i administrativní část pro zahájení klinických testů pro léčbu koronaviru.

13:31

Všechny základní školy, školky, střední i vysoké školy budou i nadále uzavřeny. Lhůta se prodlužuje na následujících 30 dnů, počínaje dneškem. Pokračuje tak dálková výuka prostřednictvím speciální online platformy, Chorvatské rozhlasové televize a Sportovní televize.

13:22

Na základě nových protiepidemiologických nařízení pro Městskou hromadnou dopravu budou v Záhřebu na stanicích tramvají a autobusů dezinfekční pulty, zabraňuje se kontaktu cestujících s řidiči dopravních prostředků, a třikrát denně se budou tyto dopravní prostředky dezinfikovat.

12:52

Ministr financí Marić se snaží dojednat 3 měsíční odklad splátek pro všechny chorvatské občany…
Ministr zdravotnictví V.Beroš oznámil, že bude vyslána zdravotní inspekce, aby prozkoumala všechny okolnosti kolem případu osoby, která zemřela v domácí izolaci.

12:48

V Osijeku chtějí ohraničit nákupy, Dubrovník zavírá letiště kvůli nakažené uklízečce. Otevřené zůstane jen pro nouzové příležitosti.

10:49 (+3)

Premiér A.Plenković potvrdil ještě 3 nové případy onemocnění koronavirem. Celkem jich je v tuto chvíli 102.

09:53

Ministerstvo zdravotnictví a K.Capak za Civilní obranu potvrdili i dva nakažené ze Splitu, o nichž jsme neformálně informovali včera večer.

09:43

Podívejte se na nově zavedená opatření v Chorvatsku >ZDE<

09:36 (PRVNÍ ÚMRTÍ)

POTVRZENO! Muž z Istrije, jenž zemřel v domácí karanténě, se stal první obětí nákazy koronavirem. Tuto informaci právě potvrdilo ministerstvo zdravotnictví v Chorvatsku.

08:50

Ministr vnitra D.Božinović již včera informoval média, že se zpřísní kontroly pohybu občanů v domácí izolaci za pomoci IT technologie. Zdá se, že ji Policie za tímto účelem již využívá…

Dnes jsme četli článek o muži, který karanténu porušil, aby traktorem vyvezl hnůj. Za svůj první přestupek musí uhradit 8 000,- HRK pokutu. Radí: “V mém okolí nikdo neví, že mám řešení o domácí izolaci, riskl jsem to v ujištění, že mě tedy nemůže nikdo udat. Pokud někam jdete, nechte telefon doma.”

07:50 (+10)

K.Capak za Civilní obranu zveřejnil aktuální počet nakažených, který vzrostl na 99.

08:11 (1. ÚMRTÍ?)

U vzorku odebraného muži z Istrije, jenž zemřel v domácí karanténě, došlo dle včerejšího vyjádření K.Capaka ke kontaminaci během transportu z Puly do Záhřebu. Nově odebraný vzorek měl ale vykazovat přítomnost koronaviru, OVŠEM, ten nemusel zapříčinit smrt. Čeká se ještě na formální potvrzení a výsledky pitvy, k němuž by mělo dojít během dopolední tiskové konference.

07:50

PŘIPOMÍNÁME: Od dnešního rána (od 00:01 hodin) platí v Chorvatsku nová opatření na 30 dnů, která zakazují veřejné shromažďování, shromažďování nad 5 osob na jednom místě, sportovní akce, pozastavují práci v restauracích a obchodech jiných než s potravinami a léky, pozastavují provozování sportovních a rekreačních středisek, náboženská shromažďování.

Platí také dočasný zákaz a omezení pro pohyb osob přes hraniční přechody.

07:18 (+2)

K dnešnímu ránu je uváděno 89 nakažených.

<< Předchozí zprávy k tématu                    Pokračování na téma >>

 

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 20
  •  
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Chorvatsko | Nová protiopatření v boji s koronavirem

Protiepidemická opatření Již včera, 18. března 2020, chorvatský ministr vnitra D.Božinović ohlásil nová předběžná opatření […]
coronavirus