Aktuálně | Koronavirus k datu 18.03.2020

AniPiip
screenshot
Zobrazeno: 512

Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku

Souhrnné informace k datu 18.03.2020

infikovánopočet nakažených: 87  ozdraveníz toho uzdravených: 5 úmrtíz toho úmrtí: 0

Statistika k datu 18.03.2020 | čas: 18:30 hodin

Na výsledky několika vzorků se stále čeká, odebraných jich bylo již přes 1 200. V domácí karanténě se k dnešnímu dni nachází přes 10 000 lidí, mezi nimi se nachází i narůstající počet osob pracujících ve zdravotnictví. V karanténě je kolem 60.


<< Předchozí zprávy k tématu                                   Pokračování na téma >>

počet nakažených v Chorvatsku: 87

22:32

87

Zítra by mohl být potvrzen ještě další případ v Sasvetama a podrobnější informace se očekávají na tiskové konferenci ve čtvrtek ráno, píše Jutarnji List . Večer byly v Šibeniku prý potvrzeny ještě dva případy, které také dosud nebyly evidovány – mladý muž, jenž byl na v Rakousku a dívka studující v Záhřebu, která byla údajně v domácí karanténě v Šibeniku.

V přenosu informací pokračujeme zítra … AniPiip.

22:26

87

Lidé domácí karantény stále porušují, pokut se zřejmě nebojí. “Porušení opatření na izolaci bude nadále sledováno; policie pro tento účel vyvinula speciální systém . Připravujeme další IT řešení, která nám pomohou lépe identifikovat, kde by lidé měli být v izolaci .” je to největší trest. Věřím, že to je, pokud někdo odejde a někoho nakazí,” řekl D.Božinović pro chorvatská média.

21:45

87

K.Capak za Civilní obranu prozradil, že v tuto chvíli není možné zcela vyloučit možnost nakazit se i od osoby, která již byla vyléčena na koronavirus.

21:39

87

Údajně jsou dva nakažení ve Splitu. Mělo by se jednat o manželský pár, osoby staršího věku. V této lokalitě by byli prvními nakaženými. Předpokládá se, že k potvrzení této zprávy dojde na zítřejší dopolední tiskové konferenci.

18:55

87

Ministr vnitra během konference apeloval na zaměstnavatele, aby dle svých možností, i ve vlastním zájmu, zorganizovali práci online či jinak z domova, maximálně omezili pracovní cesty, schůzky, … Pracovně mimo RH se bude moci výhradně ve výjimečných a nezbytných situacích, se zvláštním povolením. Problematika veřejné hromadné dopravy se bude řešit během zítřejšího zasedání.

18:45

87

Na tiskové konferenci ale hovořil především ministr vnitra D.Božinović. Od zítřka totiž vstupují v platnost nová opatření, které ovlivní dosavadní život nejen chorvatských občanů. Týkají se zejména podmínek pro mezinárodní pohyb, který bude nově umožněn jen v nezbytně nutným případech a za jistých stanovených podmínek.

Společně s hranicemi se zavírají řemeslné služby, pohostinské služby s jistými výjimkami, sauny, studia, kurzy a kroužky, relaxační a hromadné ubytovací služby … mohou pokračovat obchody s potravinami, hygienickými a zdravotními potřebami/pomůckami, lékárny, pekárny, kiosky, benzínky… ovšem za předpokladu, že plní vydaná doporučená opatření (např. dezinfekční pulty a rozestupy) pro prevenci šíření a nákazy. Zároveň se zakazují shromažďování, soutěže, výstavy, i jiné veřejné slavnostní události.

Prohlášené změny a úpravy jsou platné po dobu 30 dnů.

18:35

87

Na tiskové konferenci V.Beroš potvrdil dalších 6 nakažených, mezi nimi je ještě jeden lékař. Celkem by mělo být zpracováno 1171 testů, toto číslo ale nezahrnuje přes 320 nově odebraných vzorků. Prozatím jsou stále jen 3 odběrná místa v Záhřebu. Spojitost zemřelého v Istriji s nakažením koronavirem zatím potvrzena nebyla pro nedostatek informací díky kontaminaci odebraného vzorku, k níž došlo při transportu z Puly do Záhřebu.

TISKOVÁ KONFERENCE

PRÁVĚ SLEDUJEME

2020.03.18-18_22_19

13:33

81

Přestože vláda zakázala navyšování cen u několika výrobků, státní inspekce (DIRH) už obdržela 16 stížností spotřebitelů proti obchodníkům, kteří využili koronavirus ke zvýšení cen nejvyhledávanějších produktů.

13:30

81

Přestože vláda zakázala navyšování cen u několika výrobků, státní inspekce (DIRH) už obdržela 16 stížností spotřebitelů proti obchodníkům, kteří využili koronavirus ke zvýšení cen nejvyhledávanějších produktů.

11:18

81

Istrije má první oběť? Na Istriji zemřel člověk, který byl v domácí karanténě. Čeká se na potvrzení, zda bylo příčinou úmrtí nakažení koronavirem.

10:24

81

Svého prvního nakaženého hlásí už i Zadar…

09:37

81

Ministr vnitra D.Božinović sdělil médiím, že Chorvatsko čeká územní karanténa, která by měla platit nejdéle od čtvrtka. Konečné vyjádření k této skutečnosti by měla vláda, která právě zasedá, zveřejnit dnes odpoledne.

09:30

81

Domácí karanténu, i přes možné postihy, prokazatelně porušilo již 132 osob. Hlášení o porušení přibývá, bylo jich podáno 749.

09:30

81

Ministr zdravotnictví se nechal slyšet ohledně předpokládané situace a statistiky. Očekává, že pět procent populace mezi infikovanými, tedy 140 osob, spadne do skupiny vážně nemocných, zatímco 80 procent (2261 osob) bude ve skupině mírně nemocných. 15 procent populace, což je 425, by bylo se středními obtížemi. V Chorvatsku se během epidemie nakazí virem celkem 2 826 osob.

„To je dřívější odhad,“ řekl Beroš. Na otázku, zda se situace a jeho dosavadní předpoklady zhoršily, řekl „nijak výrazně“.

09:23

81

Mezi nakaženými je celkem 8 lékařů.

Capak za Civilní obranu upozorňuje, že v Chorvatsku momentálně není možnost odebírání vzorků v soukromých zdravotnických zařízeních.

TISKOVÁ KONFERENCE

PRÁVĚ SLEDUJEME

screenshot-18-09_04_50

09:10

81

Tisková konference, která probíhá od 09:00 hodin, zveřejnila nové číslo – 81 nakažených  koronavirem.

08:57

69-70

Civilní obrana zprovoznila číslo 113 – novou speciální telefonní linku se specializací na případy onemocnění koronavirem.

08:39

69-70

Chorvatská biskupská konference stanovila, že ve farnostech po celém Chorvatsku již nebudou hromadné mše a jiné svátosti.

08:11

69-70

Škody zaznamenávají již 80% podnikatelů a živnostníků, z toho téměř 60% uvádí půlmilionové ztráty. Projevuje se to i nárůstem výpovědí z pracovního poměru.

NA VLASTNÍ OČI

Osobní včerejší nákup v obchodním centru v Rijece.

screenshot-www.instagram.com-2020.03.18-08_14_56
AniPiip

Potkali jsme cca 40 lidí, většina z nich měla roušky a rukavice, někteří zaměstnanci desinfikovali pulty.

08:06

69-70

Kvůli předběžným opatřením proti šíření koronaviru jsou uzavřeny hranice s Maďarskem, Srbskem a Černou Horou. Vstup do těchto zemí je dovolen výhradně jejich občanům a řidičům nákladních vozidel.

07:41

69-70

Skupina Socijalista i demokrata (S&D) zažádala o finanční pomoc pro západní Balkán Evropskou komisi. Podporu by využila zejména k nákupu zdravotnických pomůcek, respirátorů a roušek.

07:10

69 -70

NEPOTVRZENÁ ZPRÁVA – Chorvatsko by mělo mít 70. nakaženého. Údajně se jedná o lékaře z KB Dubrava z hematologie. Celkem je mezi nakaženými již 7 lékařů.

<< Předchozí zprávy k tématu

 


~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


<< Předchozí zprávy k tématu                                   Pokračování na téma >>

  •  
  • 14
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Recept proti narůstajícím restům a nudě

Jak zábavně na resty Odkládáte věci na zítra, pozítří, popozítří, resty se vám hromadí a […]
rodina, nuda, děti