Aktuálně | Koronavirus k datu 16.03.2020

AniPiip
corona
Zobrazeno: 483

Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku


Souhrnné informace k datu 16.03.2020

počet nakažených v Chorvatsku: 56

(Stav k datu 16.03., 10:00 hod)


<< Předchozí zprávy k tématu                      Pokračování na téma >>

18:56

56

První potencionální případ nákazy koronavirem Covid-19 hlásí Virovitičko-podravská oblast. Osoba byla umístěna do nemocniční karantény. Výsledky testu by mohly být ještě dnes večer, nejdéle zítra.

18:56

56

Zadar zavádí přísná opatření, aniž by je předložila chorvatské Civilní obraně ke schválení.  Na dnešní tiskové konferenci v Záhřebu ministr zdravotnictví Vili Beroš zdůraznil, že v současné době s tímto nesouhlasí. Za Civilní obranu pro oblast Zadar, se k tématu vyjádřil Sime Vicković: “Je nemožné to všechno ovládat společně a tímto způsobem se snažíme chránit obyvatelstvo.” Věří, že podobná rozhodnutí brzy učiní Sibenik a Split.

18:21

56

Místopředseda vlády po boku ministra obrany Damir Krstičević vyzval všechny členy chorvatské armády, aby byly vzorem zdravotní péči v době epidemie koronaviru zodpovědným osobním chováním, a aby byli připraveni pomoci.

18:16

56

Město Záhřeb oznámilo, že umožní důchodcům starším 65 let odlklad plateb měsíčních poplatků a služeb Záhřebské holdingové společnosti, záhřebským plynárnám, vodovodům a kanalizaci.

18:09

56

Chorvatská vláda jedná o odpouštění daňových poplatků a posunutí termínů, podpoře turistické a ekonomické situace, živnostníků a malých podniků…

Respirační centra budou v nemocnicích Rijeka, Osijek, Záhřeb. Celé zdravotnictví se mobilizuje…

16:02

56

Podívejte se na mapu zasažených oblastí… Přehled – zasažené oblasti a statistika

16:02

56

Právě jsme sledovali tiskovou konferenci, na níž ministr zdravotnictví uvedl, že Chorvatsko zůstává s počtem nakažených na 56. Index.hr již před několika hodinami uvádí 57, tuto informaci se nám ale nepodařilo ověřit. V.Beroš zároveň hrdě uvedl, že 4 osoby jsou vyléčeny.

Záhřeb žádal o zavedení přísnějších opatření, vyhověno mu nebylo.

14:28

56

I přesto, že dnes začala v Chorvatsku online výuka, do škol přišlo 109 žáků 1. až 4. tříd, kterým jejich rodiče nemohli zaopatřit hlídání. Školy tuto možnost nabízejí však jen po omezenou dobu…

13:34

56

Civilní obrana Splitsko-dalmatinské županije, která doposud nemá ani jeden potvrzený případ, potvrdila 3 osoby v nemocniční izolaci kvůli podezření na nákazu koronavirem Covid-19. Odpoledne se čekají výsledky provedených testů.

13:18

56

Po návštěvě V.Baroše nemocnice Dubrava, kde se prokázala nákaza u dvou lékařů, se ministr zdravotnictví obrátil na média: “Žádný z pacientů není pozitivní. Nebojím se. Připravili jsme se na různá rizika a není čeho se bát, protože nemoc není vážná. Nemusíte chodit na ošetřovnu, pokud to můžete zkonzultovat s lékaři po telefonu. Obzvláště u starších nebo chronických pacientů. Není větší eskalace.”

12:26

56

Pediatři a rodinní lékaři mají od dnešního rána plné ordinace “pacientů”, kteří žádají omluvenky nebo neschopenky. Chtějí tak vyřešit problém s online výukou a zaměstnáním. Lékaři však nemohou pomoci, rodiče si žádají jiné řešení výuky.

10:54

56

Online výuka měla dnes premiŕu, která ovšem netrvala dlouho. Systém totiž někdo “heknul”. Případem se již zabývá policie.

10:20

56

“Od dnešního dne je pro občany Bosny a Hercegoviny a další občany, kteří vstupují do země na hraničních přechodech nebo na letištích z Bosny a Hercegoviny, povinná 14denní izolace,” řekl ředitel Federální inspekční správy A. Ajdinović v neděli na mimořádné tiskové konferenci v Sarajevu.

Cestující, kteří vstupují do Bosny a Hercegoviny, jsou povinni vyplnit hygienický dotazník, ale dnes to již nebude nutné, protože začne povinná izolace osob vracejících se do země.

10:00

56

K včerejšímu počtu nakažených přibylo dalších 7 osob. Mezi infikovanými jsou i lékaři. Noví nakažení jsou v místě Rijeka (1), Karlovac (1), Zagreb (5). Počet odebraných vzorků : 835 (na 15 výsledků se čeká). Počet osob v domácí karanténě: téměř 9 000 osob.

K. Capak za Civilní obranu uvedl, že by nebylo dobré, aby se vše zavřelo. “Život by se zastavil, věci by nemohly fungovat. My epidemiologové musíme denně navrhovat ředitelství a vládě opatření, o kterých si myslíme, že mají prioritu.

“Bylo zjištěno 174 hlášení o porušení izolace, ohlášeno 40 lidí,” řekl Božinović.

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


<< Předchozí zprávy k tématu                      Pokračování na téma >>

  •  
  • 12
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Aktuálně | Koronavirus k datu 17.03.2020

Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku Souhrnné informace k datu 17.03.2020 počet nakažených v Chorvatsku: 69 […]
koronavirus v Chorvatsku