Aktuálně 28.03. | Koronavirus v Chorvatsku ONLINE

AniPiip
Zobrazeno: 467

Koronavirus v Chorvatsku k datu 28.03.2020

Formální statistika k datu 28.03.2020 | čas: 16:00 hodin

infikovánopočet nakažených: 657
ozdraveníz toho uzdravených: 49
úmrtíz toho úmrtí: 5

PODÍVEJTE SE na souhrnný přehled a mapu zasažených oblastí >ZDE<

<< Předchozí zprávy k tématu            Pokračování na téma >>

AKTUÁLNĚ | ONLINE ZPRÁVY

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

21:00

Na otázku, proč je testováno tak málo lidí, Capak uvedl, že Chorvatsko již rozšířilo míru testování a že se testuje především více zdravotnických pracovníků a kontaktů. Testování těch, kteří nemají žádné příznaky, již také údajně začalo.

“Měli jsme spoustu lidí, kteří nevěděli, že jsou pozitivní a měli spoustu kontaktů. Už jsme tyto lidi testovali, aby i oni a jejich kontakty mohli pokračovat v normálním životě,” řekl Capak.

18:55

Dva pacienti, kteří se léčili v Dubrovníku na koronavirus, byli připojeni na respirátor a naléhavě převezeni do respiračního centra KBC Split. Jedná o osoby v pokročilém věku, jejichž stav se zhoršil. Tuto zprávu oznámil krajský krizový štáb.

16:54

„Přichází nejkritičtější období epidemie, takže musíme jednat společně, abychom omezili šíření této choroby. Jako lékař jsem přesvědčen, že je to možné, a proto znovu říkám, zůstaňte spolu pohromadě,“ řekl V.Beroš.

16:16 | 657 nakažených (+22)

Mezi nakaženými přibývá lidí s chronickým onemocněním a osob pokročilého věku. Počet nakažených se k 16. hodině navýšil o 22, z celkového počtu se uzdravili další 4 pacienti.

A.Markotić naznačila, že Chorvatsko se blíží scénáři sousedních zemí.

16:15 | úmrtí

Právě sledujeme tiskovou konferenci Národního krizového štábu, kdy byla potvrzena příčina úmrtí páté oběti koronaviru. Chorvatsko má oficiálně pět osob, které zemřely na koronavirus Covid-19.

15:47

Média informují o páté oběti koronaviru. Potvrzení této zprávy očekáváme během odpolední tiskové konference. Údajně se jedná o šedesátiletého muže.

14:34

Národní krizový štáb opakovaně varoval před sankcemi za nedodržení předepsané domácí karantény, ale občané tato varování stále ignorují. Proto při jejím opakovaném porušení nově vydá hygienický inspektor Rozhodnutí o výkonu rozhodnutí donucením – za doprovodu Policie do organizované karantény (dva příkazy již byly vydány, a to v Záhřebu a Vukovaru).

12:47

Chorvatsko řeší ekonomické a existenční problémy, turistická sezóna je v ohrožení. Byl vypracován návrh opatření, která pomohla zachovat zaměstnanost a existenci podniků v tomto odvětví, jenž generují téměř 20 procent celkového HDP Chorvatska. Za těchto podmínek, kdy bojuje proti koronaviru, je zcela jisté, že v letošním roce pocítí Chorvatsko významný pokles příjmů z cestovního ruchu a vzhledem k tomu, že v létě obvykle tvoří 85% příjmu, je reálné očekávat, že odvětví cestovního ruchu se vzpamatuje až na jaře 2021.

Hlavním cílem vlády je vytvořit taková opatření, která pomohou nynější i budoucí ekonomice, což znamená udržet pracovní místa a podniky v těchto extrémních podmínkách, než se celková situace změní a vzniknou příznivější podmínky.

Hromada lidí, ne jen podnikatelé, však stále pevně věří, že turistický ruch letošní sezóny nebude v ohrožení a že se do jejího zahájení celá situace v zemi uklidní.

O tom, co si myslíte vy, nám můžete napsat do komentáře pod článkem …

11:55

V Zadarské oblasti byly potvrzeny další dva případy, v současné době má oblast infikováno 21 lidí a v neděli bude kompletně dezinfikována Speciální ortopedická nemocnice v Biogradu, která pak bude léčit infikované pacienty s lehkými příznaky, jak informoval krizový štáb okresu Zadar.

11:10

Policejní ředitel Nikola Milina se vyjádřil k provádění kontrol propustek. Dosud prý zaznamenali asi 3 300 lidí, kteří neměli propustky. Zaznamenali i 66 lidí, kteří měli rozhodnutí o domácí karanténě.

09:45

Provádí Ostrov Murter je stále v karanténě, má 8 nových nakažených.

Na dotaz, zda může krizový štáb potvrdit nakaženého vězně v Záhřebské věznici Bilice, odpovídal ministr Božinović. Tvrzení však vyvrátil. Doposud se prý jednalo pouze o negativní výsledky testování.

09:40

Provádí se úpravy ve vztahu k vydanému opatření  o omezení pohybu mimo místo bydliště. Pracuje se na zprovoznění online aplikace na propustky. Doposud se žádalo prostřednictvím online formulářů u lokálních krizových štábů. Propustky v pdf souborech se ale začaly velmi brzy falšovat, a úřady nestíhaly jejich vyřizování. Ministr Božinović včera večer upozornil všechny občany, že falzifikací úředního dokumentu, čímž tyto propustky jsou, se občan dopouští trestného činu a bude náležitě stíhán.

09:30 | úmrtí

Onemocnění Covid-19 během noci podlehla žena z Puly, ve věku 92 let.

09:24 | 635 nakažených (+49)

Právě sledujeme tiskovou konferenci, na níž ministr Beroš zveřejnil nový počet nakažených koronavirem Covid-19, a to 635, což je o 49 více, než bylo evidováno k včerejšímu odpoledni, 19 pacientů je na respirátoru. Rovněž potvrdil čtvrtou oběť koronaviru a 45 pacientů se již podařilo uzdravit.

K dnešní 9. hodině bylo provedeno celkem 4 938 testů na koronavirus.

08:50

Na včerejší tiskové konferenci byl zveřejněn aktuální stav – 586 nakažených koronavirem. Mezi infikovanými jsou i další pracovníci ve zdravotnictví, celkem 34 pracovníků. Za 24 hodin se počet nakažených zvýšil o 91 osob. “Důvodem je vznik nového mikroregionu v oblasti Biogradu a Zadaru,” informoval ministr zdravotnictví, Vili Beroš. Chorvatsko tak mělo včera největší nárůst v počtu nakažených vůbec, a to 91.


<< Předchozí zprávy k tématu            Pokračování na téma >>

[yop_poll id=”7″]

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 5
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Silně znečištěný Záhřeb dusí lidi

Lidé v Záhřebu se dusí v mlze a zápachu O znečištěném Záhřebu psalo i BBC. […]
Záhřeb-Chorvatsko