Aktuálně 27.03. | Koronavirus v Chorvatsku ONLINE

AniPiip
Zobrazeno: 757

Koronavirus v Chorvatsku k datu 27.03.2020

Formální statistika k datu 27.03.2020 | čas: 16:00 hodin

infikovánopočet nakažených: 586
ozdraveníz toho uzdravených: 37
úmrtíz toho úmrtí: 3

PODÍVEJTE SE na souhrnný přehled a mapu zasažených oblastí >ZDE<

<< Předchozí zprávy k tématu                 Pokračování na téma >>

AKTUÁLNĚ | ONLINE ZPRÁVY

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

16:38

Včerejší liberalizace některých protiepidemiologických opatření, konkrétněji možnost znovuotevření specializovaných prodejen a prodejen na tržnicích, tak trochu zamotala lidem hlavu. Změny se pokusil vysvětlit K.Capak, a následně i D.Božinović.

“Pokud jde o trhy, bylo řečeno, že se otevírají pouze jejich uzavřené části, protože se jedná o obchod nebo kiosek, kde nedochází k těsnému kontaktu a lidem je třeba dodávat maso, ryby a mléčné výrobky. A v těchto obchodech se nesmí stát ve frontě a musí být zachovány rozestupy. Aby se zabránilo šíření viru, je rozhodující sociální vzdálenost,” řekl K.Capak.

“Specializované obchody jsou specializované obchody, nejedná se o prodej ovoce a zeleniny, velkoobchody … Všechny oblastní krizové štáby obdržely oznámení, všichni byli obeznámeni s opatřeními,” vysvětlil ministr Davor Božinović.

16:12 | 586 nakažených (+35)

Na právě probíhající tiskové konferenci byl zveřejněn aktuální stav – 586 nakažených koronavirem. Mezi infikovanými jsou i další pracovníci ve zdravotnictví, celkem 34 pracovníků. Za 24 hodin se počet nakažených zvýšil o 91 osob. “Důvodem je vznik nového mikroregionu v oblasti Biogradu a Zadaru,” informoval ministr zdravotnictví, Vili Beroš.

15:44

Istrie prožívá muka. Za posledních 24 hodin má potvrzeno až 13 nově infikovaných, což je její zdaleka největší denní nárůst vůbec. Dle všeho se na jejím území objevil nový zdroj nákazy koronavirem. Ten měli dovézt lidé, jenž přiletěli z Turecka, jak řekl ředitel Ústavu pro veřejné zdraví Istrije, Aleksandar Stojanović. Během letu se nakazilo šest osob, všichni cestující byli bezprostředně po příletu uvedeni do karantény v Záhřebu.

15:33

U ženy zesnulého muže z Istrie se dle chorvatských médií zhoršil zdravotní stav. Nyní by měla být na respirátoru.

13:08

Ve Vukovarsko-srijemské oblasti vědí, jak se vypořádat s problémem porušování domácí karantény. “Nemůžeme dovolit, aby někdo tak nezodpovědný ohrožoval životy druhých. Od nynějška budou tací, kteří něco takového dělají, umístěny do karantény s policejním dohledem,” řekl Zdravko Kelić za krizový štáb Vukovarsko-srijemské županije.

12:56

V Chorvatsku by se mělo začít více testovat na Covid-19. K.Capak uvádí, že se síť laboratoří stále rozšiřuje, že Chorvatsko má kapacitu a že je momentálně schopné provést jeden až dva tisíce testů na koronavirus denně. Doposud však nebyly využity všechny možnosti nebo dostupná zařízení. Průměrný počet testů se aktuálně pohybuje mezi 500 – 600 denně.  Údajně se ale nejedná o problém kapacity, ale o nedorozumění lidí ohledně toho, zda a koho otestovat.

Potřeba zvýšeného testování byla také tématem včerejší videokonference mezi premiéry, zaměstnanci a vědci z různých institucí v zemi i ve světě. Předseda vlády Andrej Plenković poděkoval všem za jejich účast a uvedl, že je důležité vyvinout veškeré úsilí, aby se každý den minimalizovaly ztráty na životech a chránilo se zdraví občanů.

10:34

Členové chorvatského reprezentativního týmu košíkové jsou si vědomi těžké situace národa. Nemocnici Petrova věnovali přes dva milióny HRK na boj proti koronaviru a na opravu škod nastalých v důsledku zemětřesení v Záhřebu.

10:05

Ředitelka kliniky pro infekční onemocnění, A.Markotić se vyjádřila ke stavu hospitalizované manželky muže, jenž se včera stal druhou obětí koronaviru v Chorvatsku: „Manželka zesnulého patří mezi stabilizované pacienty, kde není život v ohrožení a doufáme, že tomu tak zůstane.“

09:38

Chorvatsku zůstala jediná koronavirem nezasažená oblast – Virovitičko-podravská. Ministr Božinović varuje občany před podvodníky, jenž se vydávají za dobrovolníky Červeného kříže  obcházející domovy a požadující peníze za poskytnutou pomoc…

09:30

Přestože A.Markotić uvedla na tiskové konferenci, kterou jsme právě sledovali, že stav pacientů se nijak nezhoršuje, nemocnice KBC-Split před pár minutami informovala média o svých 14 hospitalizovaných pacientech, z nichž jeden je na respirátoru a jeden v horším zdravotním stavu.

V domácí karanténě je již i 121 příslušníků Policie.

09:13 | 551 nakažených (+56)

Chorvatsko má k dnešní 9.hodině celkem 551 nakažených koronavirem, mezi nimi jsou i pracovníci ve zdravotnictví a 3 policisté. Momentálně je na respirátoru 8 osob, nikdo z nich údajně není v kritickém stavu.

08:13

A.Markotić: “Toto je situace, jakou jsme zažili naposledy v 15.století, ale jsem hrdá na většinu našich obyvatel, která dodržuje nařízení.”

07:52

K. Capak informoval o nárůstu nakažených ve zdravotnictví: “Podle posledních údajů ze včerejší noci, bylo nakaženo 23 lékařů, 6 specialistů, 9 zdravotních sester a techniků a dva zubaři. Nicméně, od soboty se celkové denní počty nově nakažených snižují, každý den je to číslo nižší. To je dobrá zpráva a naděje, že se grafická křivka srovná.

07:33

Obrázek Krizovému ŠtábuInternetem koluje obrázek, který namaloval osmiletý Šimun Ćorić s věnováním Národnímu krizovému štábu. Superhrdinové jsou Vili Beroš, Krunoslav Capak, Davor Božinović a Alemka Markotić. Obrázek viděl i ministr Beroš, jenž na něj zareagoval: “Milý Šimune, děkujeme! Opatruj své blízké … jsi jejich štít a můj hrdina! Pozdravuje Vili.

26/03/ 21:42 | úmrtí

Neformální informace – Žena za Slavonského Brodu, pozitivní na Covid-19, která byla zároveň léčena i na onkologii, se stala třetí obětí koronaviru v CHorvatsku.


<< Předchozí zprávy k tématu                 Pokračování na téma >>

[yop_poll id=”7″]


~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Aktuálně 28.03. | Koronavirus v Chorvatsku ONLINE

Koronavirus v Chorvatsku k datu 28.03.2020 Formální statistika k datu 28.03.2020 | čas: 16:00 hodin […]
corona