Aktuálně 26.03. | Koronavirus v Chorvatsku ONLINE

AniPiip
Zobrazeno: 808

Koronavirus v Chorvatsku k datu 26.03.2020

Formální statistika k datu 26.03.2020 | čas: 16:00 hodin

infikovánopočet nakažených: 495
ozdraveníz toho uzdravených: 22
úmrtíz toho úmrtí: 2

mapa-chorvatsko-koronavirus-2603

Koronavirus v Chorvatsku není v posledních dnech jediným problémem, jakým jsou občané nuceni se zabývat. Hlavní město Chorvatska se otřásá v základech, zemětřesení přineslo značné škody. Hasí se požáry na několika místech, v Záhřebu, Dalmácii, i na jiných místech nasněžilo.

Ve snaze zabránit dalšímu šíření koronaviru se zavádí i nová protiepidemiologická opatření, která jsou každým dnem přísnější.

Celkem bylo provedeno 3 958 testů.
Uzdraveno je již 22 osob. 14 z hospitalizovaných je na respirátoru. V domácí karanténě je momentálně 18 601 lidí, pod zdravotnickým dohledem 2 437.

<< Předchozí zprávy k tématu               Pokračování na toto téma >>

AKTUÁLNĚ | ONLINE

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

21:42 | úmrtí

Neformální informace – Žena za Slavonského Brodu, pozitivní na Covid-19, která byla zároveň léčena i na onkologii, se stala třetí obětí koronaviru v CHorvatsku.

18:45

“Obyvatelé” vyšetřovacích cel splitské věznice Bilice stávkují. Odmítají jíst vězeňskou stravu, kvůli obavám z možnosti nakažení koronavirem, jenž by se mohl do Bilice dostat. Ministr spravedlnosti Dražen Bošnjaković je vyzývá, aby stávku ukončili …

16:19

Ministr vnitra Davor Božinović oznámil, že liberalizoval proces pro řidiče kamionů takovým způsobem, který jim umožňuje, aby mohli nastoupit domácí karanténu ve svých domovech. Doposud museli být ve speciální karanténě.

Informoval také, že dnes večer zváží ještě liberalizaci a možnosti otevření specializovaných prodejen v uzavřených prostorách trhu, s povinností přísného dodržování všech protiepidemiologických pokynů.

16:02 | 495 nakažených (+14)

Odpolední tisková konference, kterou právě sledujeme, potvrdila dalších 14 případů pozitivních na koronavirus.

14:02

Město Vrgorac (Splitsko-dalmatinska županija) spolu s Červeným křížem a několika dobrovolníky připravilo 294 balíčků s potravinami a základními léky na snížení teploty, které se budou doručovat tamějším obyvatelům v domácí karanténě a starším osobám, aby nemuseli vycházet z domu a vystavit se nákaze.

Balíčky obsahují např.: mouku, rýži, těstoviny, paštiky, mléko …

12:34 | úmrtí

V Chorvatsku bylo právě potvrzeno druhé úmrtí na koronavirus. Jedná se o jednoho pacienta, jenž byl na respirátoru a jeho stav se již ráno zhoršoval. 75letý muž zemřel na klinice pro infekční choroby Fran Mihaljević v Záhřebu. Jeho rovněž nakažená žena je v kritickém stavu.

11:42

Právě probíhá zasedání vlády, na němž premiér Plenković uvedl docela jiný počet osob v domácí karanténě, než se uvádí na tiskových konferencích: V Chorvatsku je 32.000 lidí v domácí karanténě.

Na tomto zasedání se projednávají návrhy na řešení epidemiologické i ekonomické krize, které Chorvatsko v posledních dnech čelí, stejně tak umožnění návratu chorvatských vojáků z Afghánistánu.

11:15

Až do začátku dubna nebude v online třídách probíhat žádné známkování a to, jak budou probíhat letošní maturity, bude záviset na dalším vývoji epidemiologické situace. Učební materiál je nevyvážený, každý z učitelů klade na žáky online výuky vlastní požadavky, především v rozdílné míře.

“V současné době se připravují tři až čtyři možné scénáře a jsme v kontaktu s Národním střediskem pro externí hodnocení vzdělávání, které nám poskytne informace o časových rámcích, k určení, které scénáře jsou nejlepší,” sdělila Boženka Divjak, ministryně školství.

11:03

V Zadaru evidují nové dva nakažené koronavirem, celkem tedy devět. Zvažuje se vyhlášení karantény v Biogradu na Moru.

10:56

“Policie je oprávněna uložit finanční trest každému, kdo opustí místo bydliště bez “propustky”, a to počínaje dnešním dnem. První pokuta se uděluje ve výši 30 000,- HRK,” řekl Ladislav Bece, načelnik PU Osječko-baranjske županije.

09:35

K.Capak sdělil, že se plánuje testování na koronavirus ve větší míře, především ve zdravotnictví. Momentálně se intenzivně pracuje na problému s nedostatkem ochranných obleků a jejich zajištění.

09:20 | 481 nakažených (+39)

Chorvatsko má k dnešní 9.hodině celkem 481 nakažených koronavirem, mezi nimi jsou i pracovníci ve zdravotnictví a 2 policisté, 14 pacientů je na respirátorech. V domácí karanténě je i 546 lékařů, 90 policistů. Průměrný věk nemocných vypočítali na 49 let.

08:20

Ministr zdravotnictví Vili Beroš ve středu večer řekl, že v tuto chvíli je v izolaci 495 zdravotnických pracovníků. Vyhodnotil, že zdravotní systém není ohrožen, a připomněl, pro již dříve v případě potřeby byli povoláni jiní zdravotníci.

08:00

Jsem zklamán chováním Chorvatů, opatření jsou stále porušována ze všech stran. Informace o porušování dostáváme každý den, ale stejně vyzýváme občany, aby nám pomohli,“ řekl Krunoslav Capak. Lze tedy očekávat ještě přísnější opatření.


<< Předchozí zprávy k tématu               Pokračování na toto téma >>

[yop_poll id=”7″]

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 11
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

FILMY | KOMEDIE – Dům veselých duchů

Filmy | Romantické | Komedie | Horor “Každou noc vraždí svou ženu, myslím, že je […]
Dům veselých duchů - filmy online