Aktuálně 25.03. | Koronavirus v Chorvatsku ONLINE

AniPiip
Zobrazeno: 565

Souhrnné informace k datu 25.03.2020

Formální statistika k datu 25.03.2020 | čas: 17:00 hodin

infikovánopočet nakažených: 442
ozdraveníz toho uzdravených: 22
úmrtíz toho úmrtí: 1

mapa-chorvatsko-koronavirus-2303

Koronavirus v Chorvatsku není v posledních dnech jediným problémem, jakým jsou občané nuceni se zabývat. Hlavní město Chorvatska se otřásá v základech, zemětřesení přineslo značné škody. Hasí se požáry na několika místech, v Záhřebu, Dalmácii, i na jiných místech nasněžilo.

Ve snaze zabránit dalšímu šíření koronaviru se zavádí i nová protiepidemiologická opatření, která jsou každým dnem přísnější.

Celkem bylo provedeno 3 392 testů.
Uzdraveno je již 22 osob. 10 z hospitalizovaných je na respirátoru. V domácí karanténě je momentálně kolem 20 000 lidí, 150 je v karanténě. 57 % nakažených tvoří muži, 43 % ženy.

AKTUÁLNĚ | ONLINE

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

<< Předchozí zprávy k tématu                 Pokračovat na toto téma >>

21:56

Jsem zklamán chováním Chorvatů, opatření jsou stále porušována ze všech stran. Informace o porušování dostáváme každý den, ale stejně vyzýváme občany, aby nám pomohli,“ řekl Krunoslav Capak. Lze tedy očekávat ještě přísnější opatření.

18:10

V Na dotaz, zda by se v Chorvatsku mělo více testovat, odpovídala ředitelka infekční kliniky “Dr. Fran Mihaljević”,  Alemka Markotić.

Diagnóza znamená provést test na lidech, o kterých si myslíte, že to má smysl, mají příznaky nebo byli v kontaktu s nakaženou osobou. Musíte tento test znát a interpretovat adekvátním způsobem. I kdybychom ráno otestovali všech 800 000 lidí v Záhřebu, alespoň 100 000 z nich by mělo příznaky večer. I kdybychom technicky mohli všechny otestovat, což nemůže, kolikrát denně bychom měli lidi testovat? Každý, kdo si myslí, že bychom měli testovat více, ať mi řekne, podle jakých kritérií by to mělo fungovat, a velice ráda to s ním prodiskutuji.

17:24

V Chorvatských věznicích se prý přítomnost viru zatím neeviduje.

17:22 | 442 nakažených (+24)

Během odpolední tiskové konference K.Capak potvrdil nárůst nakažených koronavirem o 24 případů. Aktuální počet nakažených je 442, z toho 202 eviduje Záhřeb, šest osob se uzdravilo. Ne respirátorech je v tuto chvíli deset lidí z 36 hospitalizovaných, přičemž u jednoho z pacientů se zdravotní stav zhoršuje.

Pitevní zpráva potvrdila příčinu smrti u muže z Istrije, který zemřel v domácí karanténě. Skutečně se jednalo o koronavirus. Chorvatsko má tak oficiálně první oběť Covidu-19.

14:23

Murter a Betina v karanténě kvůli možnosti lokálního přenosu nákazy koronavirem. Policejní hlídky na moři “obklíčili” ostrov.

12:51

Nemocnice Sestre Milosrdnice, známé jako Vinogradska, se 164 zaměstnanci hlásila v minulých dnech nakaženého specialistu, nyní se potvrdila nákaza i u šéfa anesteziologie. Všichni, kteří s ním byli v kontaktu se testjí, včetně pacientů nemocnice.

12:15

Za pouhý den splitská policie “ulovila” 39 lidí, kteří porušili domácí karanténu, a 60 dálkových řidičů bez platných propustek. Jak se zjistilo, splitská policie provedla v posledních 24 hodinách (do úterý, 22 hodin) 255 kontrol nad dodržováním domácí karantény v oblasti Splitsko-dalmatské županije a zjistila, že toto opatření porušilo 39 osob, což vede k oznámení náležité Státní inspekci a Sanitární inspekci, která jim rozhodnutí o izolaci vydala.

10:02

Murter eviduje 8 pozitivních na koronavirus Covid-19, dalších 30 osob vykazuje první symptomy. Zvažuje se tedy karanténa ostrova, která bude záviset právě na dalších výsledcích.

9:54

Na otázku veřejnosti, zda se bude v Chorvatsku provádět více testů, i u osob s lehkými symptomy, odpověděl V.Beroš, že to nepovažuje za nezbytné. Může se podat stížnost, která se následně projedná. Na nízký počet testování si už totiž stěžuje i lékařská komora (více o stížnosti). Také důrazně odsoudil zveličování špatné situace ohledně nedostatku ochranných pomůcek: “Někteří lékaři pomůcky a roušky úmyslně skryli,” řekl.

9:53

Chorvatsko má uváděno jedno úmrtí. Jednalo se o muže z Istrije, u něhož se prokázaly pozitivní nálezy. Dnes mají být zveřejněny detailní informace ohledně příčiny jeho úmrtí. Ministr Beroš slíbil, že veřejnost obeznámí s pitevním nálezem během odpolední tiskové konference, kdy se tedy potvrdí, zda se oficiálně jedná o první oběť koronaviru.

9:32 | 418 nakažených (+36)

TISKOVÁ KONFERENCE – Chorvatsko má nových 36 nakažených koronavirem Covid-19. Otestováno bylo celkem 3 392 osob, z toho 20% se doposud prokázalo pozitivních. Aktuální počet nakažených je k 9. hodině dnešního data 418, z čehož 57% jsou muži, 43% ženy. Na respirátorech je 10 pacientů, údajně se jedná o lidi s chronickým onemocněním. Mezi nakaženými jsou i 3 členové ozbrojených sil RH v Litvě, zpracovává se ještě test 4. osoby s příznaky, dalších 39 jich je v domácí karanténě.

8:53

Epidemiolog Bernard Kaić informoval o očekávaném nárůstu pozitivních výsledků, i díky rozšíření laboratorních míst, tj. o laboratoř v Rijece, Osijeku, nově i ve Splitu. Zároveň potvrdil, že Chorvatsko má již první případy, u nichž se nepodařilo zjistit zdroj nákazy.

8:21

Náš obvyklý způsob života se zastavil přes noc. Svatby, narozeniny, každodenní setkání, školní docházka, služby kadeřnictví, školení… to vše bylo zrušeno. Už nemůže opustit město, což je důsledkem vydaných opatření, ale také silného sociálního tlaku na jednotlivce, kteří nejsou ochotni dodržovat tato pravidla. Různí lidé tolerují izolaci různými způsoby, v závislosti na osobnostních vlastnostech,” vyjádřil se k situaci docent a psycholog Domagoj Švegar.

6:55

Chorvatsku zůstali jen dvě oblasti bez evidované nákazy koronavirem – Virovitičko-podravska i Požeško-srijemska županija.

6:55

Ministr zdravotnictví V.Beroš se včera vyjádřil k plánované karanténě celého Chorvatska: “Toto opatření je stejně jako ostatní připraveno. Avšak okamžik, kdy jej aktivujeme, závisí na epidemiologické situaci a na výsledcích dosud provedených opatření. Nevidíme výsledky těchto opatření v reálném čase, ty jsou vidět po dni, po dvou nebo třech. Dosud přijatá opatření však ukazují určité zpomalení růstu počtu infikovaných lidí, což je velmi slibné. Nejsme však pouze založeni na dojmu, sledujeme vše, každou hodinu, a v případě potřeby zavedeme přísnější opatření, a to vše s cílem chránit chorvatský lid.


<< Předchozí zprávy k tématu                 Pokračovat na toto téma >>


 

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 20
  •  
  • 1
  • 0
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Lékařská komora - Příliš málo testujeme na koronavirus!

Překlad článku na téma: Koronavirus a Zdraví Příliš málo testujeme na koronavirus! Musí se testovat […]
testovani-na-koronavirus