Aktuálně 24.03. | Koronavirus v Chorvatsku

AniPiip
Zobrazeno: 637

Téma: Koronavirus v Chorvatsku, Covid-19 v Chorvatsku

koronavirus v Chorvatsku -covid

Souhrnné informace k datu 24.03.2020

Formální statistika k datu 24.03.2020 | čas: 16:00 hodin

infikovánopočet nakažených: 382
ozdraveníz toho uzdravených: 16
úmrtíz toho úmrtí: 1 (stále se čeká na pitevní nálezy)

 

mapa-chorvatsko-koronavirus-2303

 

Koronavirus v Chorvatsku není v posledních dvou dnech jediným problémem, jakým jsou občané nuceni se zabývat. Hlavní město Chorvatska se od včerejšího rána otřásá v základech, zemětřesení přineslo značné škody. Hasí se požáry na několika místech, v Dalmácii nasněžilo. V 9:00 hodin bylo v Záhřebu naměřeno -1°C.

Ve snaze zabránit dalšímu šíření koronaviru se zavádí i nová protiepidemiologická opatření, která jsou každým dnem přísnější.

Celkem bylo provedeno 3 159 testů. Z nemocnic bylo dnes propuštěno 11 uzdravených osob.

<< Předchozí zprávy k tématu                  Pokračování na téma >>

AKTUÁLNĚ | ONLINE

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

21:28

Ministr zdravotnictví V.Beroš se vyjádřil k plánované karanténě celého Chorvatska: “Toto opatření je stejně jako ostatní připraveno. Avšak okamžik, kdy jej aktivujeme, závisí na epidemiologické situaci a na výsledcích dosud provedených opatření. Nevidíme výsledky těchto opatření v reálném čase, ty jsou vidět po dni, po dvou nebo třech. Dosud přijatá opatření však ukazují určité zpomalení růstu počtu infikovaných lidí, což je velmi slibné. Nejsme však pouze založeni na dojmu, sledujeme vše, každou hodinu, a v případě potřeby zavedeme přísnější opatření, a to vše s cílem chránit chorvatský lid.

20:50

K.Capak za Civilní obranu se s médii podělil o informaci, že mají podchyceno 2 800 lidí, tzv. kontaktů, kteří byli nějakým způsobem v kontaktu s osobami pozitivními na koronavirus nebo přijeli ze zasažených oblastí. Spousta lidí je v domácí karanténě.  Celou tuto situaci přirovnal k jednomu velkému bazénu, z něhož se ještě teprve projeví další pozitivní. “Žádné shromažďování, žádný společenský kontakt, protože to je jediný způsob, jak snížit počet infikovaných lidí a porazit tento virus,” dodal.

16:12 | 382 nakažených (+21)

Během odpolední tiskové informace jsme byli seznámeni s novým počtem nakažených koronavirem. K 16. hodině je evidováno 382 osob s pozitivními výsledky, z čehož jen Záhřeb hlásí přes 170. Ministr zdravotnictví informoval také o nových 11 uzdravených pacientů, kteří budou propuštěni z nemocnic.

10:36

Žena, která při včerejší návštěvě nemocnice v Zaboku zatajila dřívější kontakt s nakaženou osobou a u níž samotné pak vyšly testy na koronavirus pozitivně, nejspíš nakazila jednotku intenzivní péče. Nyní je v domácí karanténě 6 lékařů, 19 sester a 3 uklízečky.

09:48

Do mnohých lékáren či obchodů v Chorvatsku není povolen vstup lidem bez nasazené roušky, přestože je momentálně nemají kde zakoupit. Chorvatsko jich sice obdrželo darem 11,5 tuny, ovšem, sklady obchodů a lékáren jsou prozatím prázdné, nestíhají se dělit zásoby.

koronavirus v Chorvatsku - 24-03

K.Capak odpovídal na otázku ve věci povinného nošení roušek. Potvrdil, že roušky zcela jistě mají svůj význam, ale doposud není v Chorvatsku zavedena povinnost je nosit, jestliže je člověk zdravý, bez jakýchkoliv symptomů, nemá-li rýmu, není-li nachlazen … .

09:40

Ministr Božinović prosí rodiče, aby nechodili s dětmi na sníh. Zároveň je upozorňuje, že by je Policie poslala domů.

Během tiskové konference byl nucen i zvýšit hlas na novináře, kdy uvedl apel na zaměstnavatele v souvislosti s propustkami a současně omezeným pohybem mimo místo bydliště, aby snížili počet zaměstnanců, kteří nepracují z domova a pracují v otevřených  provozovnách, závodech…, na minimum a že to bude kontrolováno. Upozornil, že i novinářů může být na příští tiskové konferenci podstatně méně a mohli by sledovat přenos online.

09:30 | 361 nakažených (+46)

Aktuální počet nakažených osob v Chorvatsku k 9.hodině je 361, kdy 44% jsou ženy, 56% muži, 36 pacientů je hospitalizováno, 6 z nich je na respirátoru.

08:01

Jak jsme psali, díky zemětřesení byl po určitou dobu vyřazen z provozu systém pro určení přítomnosti koronaviru, a to hned na dvou odběrových místech.  Dnes se ale očekává nárůst počet nakažených v desítkách. Aktuální čísla budeme znát po dopolední tiskové konferenci.

08:01

Vláda včera přijala řadu opatření, aby pomohla ekonomice, jako například vyplácení minimálních mezd  zaměstnancům. Vše lze provést online. Podnikatelé říkají – opatření jsou dobrá, ale minimální.

7:57

Erste Bank ruší poplatky za výběry hotovosti z bankomatů u jiných bank.

7:50

V souvislosti s nově zavedeným opatřením zákazu pohybu mimo své bydliště s výjimkami, o němž jsme psali včera, speciální “propustky” budou vydávat městské úřady, s omezenou platností na dobu 7 dnů. Policejní hlídky kontrolují pohyb na krajích obcí a měst.

 


<< Předchozí zprávy k tématu                  Pokračování na téma >>


 

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 35
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Online kvízy zdarma - Celebrity | Herci

Online kvízy zdarma | herci, celebrity, zábava a volný čas. Poznáte herce podle jejich očí? […]
online kvízy zdarma