Aktuálně 22.03. | Koronavirus v Chorvatsku

AniPiip
Zobrazeno: 435
Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku

Souhrnné informace k datu 22.03.2020

Formální statistika k datu 22.03.2020 | čas: 16:40 hodin


infikovánopočet nakažených: 254
ozdraveníz toho uzdravených: 5
úmrtíz toho úmrtí: 1

Díky zemětřesení v Chorvatsku na aktuální statistiky ještě čekáme. Byla posunta i tisková konference.

AniPiip.com 13:00 - mapa-koronavirus-v-chorvatsku

Dnes je to 26 dnů od první nákazy evidované v Chorvatsku. Na výsledky několika vzorků se stále čeká, odebraných jich bylo přes 2 100. Mezi nemocnými je i 12 lékařů. V domácí karanténě se nachází téměř 15 000 lidí, mezi nimi se nachází i narůstající počet osob pracujících ve zdravotnictví. Pod dohledem zdravotníků je přes 990 osob, kolem 90 lidí je v karanténě, v karanténě pro řidiče kamiónů je 45 osob. Armáda, Policie, Červený kříž a Chorvatská pošta HP jsou pověřeni poskytnutím základní péče a dovážku potravin nezajištěným občanům v izolaci, zejména starším osobám. Zpřísňují se protiepidemiologická opatření, meziměstská hromadná doprava (autobusy, vlaky. ..) zastavují provoz.

 

AKTUÁLNĚ | ONLINE

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

 

Další zprávy přineseme zase zítra

20:13

Od zítra je v platnosti přísný zákaz opustit místo bydliště, již od rána. “Žádné další cestování z města do města,” řekl Božinović.

20:10

Na základě včerejšího potvrzení přítomnosti koronaviru u testu jednoho z lékařů oddělení patologie a cytologie nemocnice KBC Rijeka, byli otestováni i ostatní lékaři. Výsledky jsou negativní a zítra mohou obnovit činnost.  K dnešnímu dni se v této nemocnici léčí 22 pacientů nakažených koronavirem.

19:55

D.Božinović zdůrazňuje, že Chorvatsko chystá zpřísnění opatření, která se ukázala jako účinná v jiných zemích.

Počet infikovaných lidí roste a zkušenosti jiných zemí jsou takové, že vzhledem k tomu že se jedná o novou nemoc – lze předvídat jen málo. Uděláme vše a využijeme zkušeností, které se osvědčily i v ostatní zemích, abychom zabránili šíření viru. Plánujeme omezit vnitřní migraci a zavést další opatření, uzavření tržnic a obchodů na trzích. Ukázalo se, že organizátoři na trzích nerespektují dodržení vzdálenosti. Některé země zavádějí zákaz vycházení od 18:00 do 17:00 hodin. Naše policie hlídá i v noci a úkolem je mít během dne co nejméně kontaktů s lidmi.“

19:45

Parlament Nouzové autobusové linky společnosti “Autotrolej” začnou fungovat od pondělí 23. března a jsou určeny výhradně občanům, kteří se potřebují dostat na místo výkonu svého zaměstnání. Nástup do autobusů bude umožněn výhradně osobám s ochrannými rouškami a speciálními jízdními kartami. Autobusy samotné budou několikrát denně dezinfikovány.

18:45

Parlament se stěhuje díky poškození budovy během dnešního zemětřesení a nadále bude zasedat v souladu se zavedenými přísnými opatřeními, aby se zasedání mohli účastnit maximálně dva zastupitelé, tj. nejvýše 28 poslanců, s přísným ohledem na předepsaná opatření pro vzdálenost a dezinfekci. Každý pracovní den budou projednány maximálně dva body a výbory budou pracovat telefonicky nebo poštou.

17:57

Ministr zdravotnictví, V.Beroš, přiznal, že systém detekce na přítomnost koronaviru byl krátce mimo provoz. Nyní opět funguje.

16:44 | 254 nakažených (+19)

Formálně potvrzeno 254 nakažených koronavirem Covid-19.

16:24

Mnozí Záhřebčané se kvůli zemětřesí vydali na Kvarner a ke svým příbuzným. Policie je eviduje. I přes otřesné zážitky, každý z nich musí nastoupit 14denní karanténu.

15:54

screenshot-koronavirus-Chorvatsko-2020.03.22-15_53_21Jelikož jsou všichni v plném nasazení, dnešní tisková konference na téma Koronavirus v Chorvatsku je odvolána. : “Na ulicích je mnohem méně lidí a dodržují nařízení. Nesmíme zapomínat, že náš hlavní boj, je boj proti koronaviru. Přejdeme na ještě přísnější opatření“, napsal ministr vnitra D.Božinović na Twitter.

13:59

Vzhledem k událostem v Záhřebu, stále neznáme formální statistiky. Nejen my, ale i občané RH jsou netrpěliví a dožadují se vyjádření Civilní obrany a ministra zdravotnictví. Média, která se momentálně soustředí na kritickou situaci v Záhřebu však informují o postupně narůstajícím počtu nakažených. Očekává se odpolední tisková konference, která by měla potvrdit aktuální stav.

12:04

Z celkového počtu nakažených je již 5 lidí na respirátorech...

09:36 | 235 nakažených (+29)

Od včera přibylo 29 nakažench koronavirem. Svou funkci odběrného místa zahájilo i město Rijeka.

Platí nové omezení pracovní doby pro obchody s potravinami, a to od 08:00 do 17:00 hodin.

09:33

Ministr vnitra D.Božinović se obrátil k veřejnosti:  “Opakuji, dodržujte odstupy. Neshlukujte se. Zabýváme se dvěma vážnými krizemi současně, zemětřesením a epidemií. Existují protokoly, pokud jde o zemětřesení, ale pokud jde o zemětřesení a epidemii, je to složitější situace, musíme učinit správná rozhodnutí.”

09:33

Ministr vnitra D.Božinović se obrátil k veřejnosti:  “Opakuji, dodržujte odstupy. Neshlukujte se. Zabýváme se dvěma vážnými krizemi současně, zemětřesením a epidemií. Existují protokoly, pokud jde o zemětřesení, ale pokud jde o zemětřesení a epidemii, je to složitější situace, musíme učinit správná rozhodnutí.”

09:33

ZE SVĚTA | Na onemocnění koronavirem včera zemřel bývalý předseda španělského Real Madridu, Lorenzo Sanz (76).  Nemocnice jej v úterý přijala ve vážném a s horečkou. Testy na koronavirus přinesly pozitivní výsledky a jeho zdravotní stav se rychle zhoršoval. V sobotu zemřel …

09:20

Další zprávy o aktuálním dění jsou očekávány. Prozatím nebyly zveřejněny nové výsledky. S ohledem na zemětřesení v Záhřebu byla odložena tisková konference…

<< Předchozí zprávy k tématu                Pokračování na téma >>

 

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 13
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Filmy a Seriály | Pták na drátě

Pták na drátě – zábavná ptákovina na obrazovce akční komedie s Melem Gibsonem a Goldie […]
Pták na drátě - filmy