Aktuálně 21.03. | Koronavirus v Chorvatsku

AniPiip
corona
Zobrazeno: 543
Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku

Souhrnné informace k datu 21.03.2020

Formální statistika k datu 21.03.2020 | čas: 16:11 hodin


infikovánopočet nakažených: 206
ozdraveníz toho uzdravených: 5
úmrtíz toho úmrtí: 1

 

Dnes je to 26 dnů od první nákazy evidované v Chorvatsku. Na výsledky několika vzorků se stále čeká, odebraných jich bylo přes 2 100. Mezi nemocnými je i 12 lékařů. V domácí karanténě se nachází téměř 15 000 lidí, mezi nimi se nachází i narůstající počet osob pracujících ve zdravotnictví. Pod dohledem zdravotníků je přes 990 osob, kolem 90 lidí je v karanténě, v karanténě pro řidiče kamiónů je 45 osob. Armáda, Policie, Červený kříž a Chorvatská pošta HP jsou pověřeni poskytnutím základní péče a dovážku potravin nezajištěným občanům v izolaci, zejména starším osobám. Zpřísňují se protiepidemiologická opatření, meziměstská hromadná doprava (autobusy, vlaky. ..) zastavují provoz.

 

AKTUÁLNĚ | ONLINE

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

Další zprávy o aktuálním dění přineseme zase zítra

16:57

Vinogradská nemocnice | Pacient, který byl na operaci sleziny nepřiznal, že byl v kontaktu s příbuzným, jenž byl pozitivní na koronavirus. Po operaci, kdy se na tuto skutečnost přišlo, mu byly neprodleně vyhotoven test s pozitivním výsledkem.  Nezodpovědný pacient tak kontaminoval jednotku intenzivní péče a jiné prostory nemocnice, ohrozil zdraví ostatních pacientů, lékařů a sester.

16:47 | 206 (+38)

Nově Právě jsme sledovali odpolední tiskovou konferenci, na níž se uvedl opět zvýšený počet nakažených, a to 206. Mezi nimi je již 12 lékařů. Od ranních hodin se tak zvýšil počet nakažených o 78 osob.

Vzhledem k nově vydaným opatřením a zákazu zdržování se na veřejných místech, Policie má oprávnění pokutovat osoby, které taková opatření nedodržují, a to částkou od 5 000 do 10 000 HRK. Jak se prokázalo, i přesto se lidé dále sdružují, dokonce bylo dnes otevřeno i několik kaváren. Policie v posledních dvou dnech pracovala na novém systému, aby mohla lépe kontrolovat pohyb osob, zejména těch, kterým bylo vydáno rozhodnutí o domácí karanténě. Povolené jsou jen krátké vycházky, venčení zvířecích mazlíčků, s přísným dodržováním dvoumetrového rozestupu mezi osobami.

Policie rozhání lidi z ulic majáky a megafony, aby šli domů. Všichni občané RH by měli v nejbližší době obdržet SMS zprávu s informacemi, jak se v této době krize chovat, co je dovoleno, co není.

12:47

Nově se rozhodlo o hromadné dopravě. Národní ředitelství civilní obrany vydalo rozhodnutí o zastavení meziměstské i městské hromadné dopravy, s platností od 22. března 2020 na dobu 30 dnů.

Vzhledem k významně zvýšenému riziku přenosu koronaviru při používání veřejné dopravy je veřejná doprava pozastavena. Prozatímní opatření se týká dopravy ve vnitrozemské silniční dopravě, s výjimkou silničních taxi, veřejné dopravy v mezinárodní silniční dopravě, veřejné dopravy osob železničními, tramvajovými a jinými prostředky veřejné dopravy a všech ostatních výše uvedených typů veřejné dopravy (lanovky, pozemní lanovky, a jiné). Po dobu trvání tohoto rozhodnutí budou rovněž dočasně uzavřeny všechny železniční a autobusové stanice.

11:59

Doprava trajektů je omezena. Provoz vysokorychlostních trajektů byl přerušen, pohyb z ostrova či na ostrov mohou trajektem je umožněn jen lidem, kteří na ostrovech žijí.

11:39

Nakažený farář stihl odsloužit ještě několik mší a křest dítěte. Více štěte >ZDE<

11:37

Krizový štáb ministerstva zdravotnictví připouští obavy, že bude-li se i nadále docházet k porušování nařízení a domácích karantén, nebude ani dostatek zdravotnického zařízení pro všechny pacienty. Uvedlo, že v tuto chvíli má Chorvatsko 800 respirátorů, přičemž s výpočty dosavadní eskalace nakažených koronavirem v poměru s porušováním karantén a nařízení, by se určitě nedostalo všem jak potřebné zdravotní péče. Žádají občany, kteří mají jen lehké či počáteční příznaky onemocnění, aby se léčili doma dle patřičných rad lékařů / epidemiologů, pokud je to tedy možné a nepocítí-li zhoršení jejich zdravotního stavu.

10:37

Dnešní dezinfekcí zdravotnického stanu před KBC-Dubrava se ukončují přípravy pro zítřejší zahájení jeho funkce.  “Doufám, že nepřijde ani jeden pacient“, řekl plukovník Milan Slavica.

10:11 | 168 nakažených (+11)

V 10:00 hodin, jen hodinu po prohlášení na tiskové konferenci, zveřejnila Civilní obrana nový počet nakažených koronavirem Covid-19, a to 168. 

09:29 | 157 nakažených (+29)

„Už neprosím, ale požaduji, dodržujte pokyny!“, řekl ministr zdravotnictví, Vili Beroš.

Na tiskové konferenci přiznali, že od včerejška vzrostl počet nakažených na 157, což je o 29 více. Zpřísňují se proto protiepidemiologická opatření, zastavuje se provoz meziměstské hromadné dopravy, autobusová nádraží se uzavírají. Lékárny dostaly informace o lidech v domácí karanténě. Lékárníci tak ihned po předložení zdravotního průkazu zákazníka vidí, zda se nachází v domácí karanténě, kterou návštěvou lékárny porušil, ohrozil tím jiné spoluobčany včetně lékárníků, a lékárníci jsou povinni takového zákazníka nahlásit. 

Aby se zabránilo neustálému porušování nařízení o zákazu sdružování se, “uzavírají se” i veřejná místa, jako např. parky a dětská hřiště.

08:49

Jedna z úspěšných firem z Vodnjanu, věnuje pulské nemocnici čtyři zdravotnické aparáty v hodnotě 600 000,- HRK. Jeden respirátor pro dospělé, jeden pomocný respirátor na dětskou pediatrii, mobilní ultrazvuk a monitor na sledování vitálních funkcí pro děti.

V tuto chvíli čekáme na zahájení tiskové konference, která začíná v 9:00 hodin.

<< Předchozí zprávy k tématu                   Pokračování na téma >>

 

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 13
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Jako nepěkný "dar" od Boha

Nakažený farář pořádal mše Chorvatsko | Koronavirus   Pětasedmdesátiletý farář z Sesvetski Kraljevec, u něhož […]
církev-farář-koronavirus