Aktuálně 20.03. | Koronavirus v Chorvatsku

AniPiip
Zobrazeno: 392

Téma: Koronavirus Covid-19 v Chorvatsku


Souhrnné informace k datu 20.03.2020

Formální statistika k datu 20.03.2020 | čas: 16:13 hodin

infikovánopočet nakažených: 128
ozdraveníz toho uzdravených: 5
úmrtíz toho úmrtí: 1

 

Dnes je to 25 dnů od první nákazy evidované v Chorvatsku. Na výsledky několika vzorků se stále čeká, odebraných jich bylo přes 1 700. V domácí karanténě se nachází přes 13 000 lidí, mezi nimi se nachází i narůstající počet osob pracujících ve zdravotnictví. Pod dohledem zdravotníků je přes 800 osob, kolem 90 lidí je v karanténě. Armáda, Policie, Červený kříž a Chorvatská pošta HP jsou pověřeni poskytnutím základní péče a dovážku potravin nezajištěným občanům v izolaci, zejména starším osobám.

<< Předchozí zprávy k tématu                Pokračování na téma >>

 

AKTUÁLNĚ | ONLINE

KORONAVIRUS V CHORVATSKU

Další zprávy o aktuálním dění přineseme zase zítra

17:35

V Chorvatsku  jsou přijata i nová opatření týkající se uzavírání manželství a životních partnerství, organizace pohřbů. Svatby i pohřby budou pořádány pouze pro nejbližší rodinné příslušníky a za přítomnosti úředníka za podmínky, že nikdo nemá respirační příznaky. Dětská hřiště a sportovní hřiště se dočasně uzavírají.

16:20 (128)

screenshot-korona-2020.03.20-16_09_09Právě jsme sledovali tiskovou konferenci. Počet nakažených vzrostl na 128, 3 osoby jsou na respirátorech. Nemocní přibyli i ve Splitu, Dubrovníku, Šibeniku. Protiepidemiologická opatření se již vztahují i matriky a jiné úřady, v důsledku čehož se budou odkládat / omezovat svatby a pohřby. Zvažuje se i omezení pohybu a nákupů, díky neustálému porušování karantén a nedodržování protiepidemiologických nařízení.

Nově je zprovozněno i odběrné místo v Osijeku.

15:55

Chorvatsko dostává darem 11,5 tun roušek od firmy se sídlem v Pule. Z nemocnice KBC-Dubrava se stává respirační centrum.

14:42

Médii se šíří stále nové příspěvky ohledně nových nakažených. Možná jsme se statistikou pozadu, ovšem, raději přineseme formální výsledky, které by měly zaznít na odpolední tiskové konferenci, tj. po 16. hodině. Děkujeme za pochopení, AniPiip.

14:32

Ministr zdravotnictví V.Beroš přiznal, že se provádí testy jen u nejvíce podezřelých osob na nákazu koronavirem, aby se testy ušetřily na případné rozšíření viru. Zároveň se snaží uklidnit veřejnost, že zveřejňované statistiky skutečně odpovídají reálnému stavu. Na otázku, zda se koronavirus může přenášet na člověka i ze zvířecích mazlíčků, odpověděl, že dle dosavadní výzkumy tuto skutečnost nepotvrdily. Rovněž potvrdil, že v nákupním centru Arena Zagreb se staví vojenské stany s nemocničními lůžky pro nemocné s lehkými příznaky, pro případ potřeby.

11:50 (115?)

Nemocnice Dr. Fran Mihaljević v Záhřebu potvrdila další pozitivní test na koronavir. Stejně tak by měl být další případ v Dubrovačko-neretvanjskoj županiji a. Čeká se na formální vyjádření.

09:30 (113)

koronavirus v Chorvatsku-2020.03.20-09_15_38Právě probíhá tisková konference, na níž bylo zveřejněno číslo 113, z toho jedna osoba má být na respirátoru po zhoršení zdravotního stavu. Mezi nakaženými je již 11 lékařů. Přizpůsobuje se ministerstvo zdravotnictví a zdravotnické služby.
Výsledky pitvy zemřelého muže, jenž byl v domácí karanténě a u kterého se až poté prokázala nákaza koronavirem, doposud nezveřejnili.
Zvažují se další kroky a zpřísnění pravidel domácí karantény, která se stále porušuje. Během včerejšího dne padlo i několik oznámení na podnikatele a obchodníky, kteří neuposlechli nová opatření a své podniky ponechali otevřené. Nová protiepidemická opatření, která jsou ještě v jednání, se budou týkat i pohřbů a svateb.

07:52 (110)

D.Kozlevac z Istarké Civilní obrany měl poskytnout rozhovor pro Dnevnik N1, kde potvrzuje dalších 5 nakažených v jejich oblasti. Ti byli přijati do karantény nemocnice v Pule.

07:45

Včera se měl vyjádřit K.Capak z Civilní obrany k procentuálním statistikám. Uvedl, že zatímco v Číně nakažení ve věku do 20 let tvořili 2,5%, v Chorvatsku je to 8-10%. Největší skupinu tvoří lidé ve věku 30-50 let. Denně se odebírá 100-200 vzorků.

07:40

K dnešnímu ránu některá média uvádí, že je v Chorvatsku již přes 110 nakažených koronavirem. Pravdivost této zprávy se potvrdí zřejmě až na tiskové konferenci v dopoledních hodinách. Na oficiálních vládních stránkách se včerejší údaje se 105 nakaženými prozatím nezměnila.

<< Předchozí zprávy k tématu                Pokračování na téma >>

 

~ informace mohou být: neodborné, přesdílené, nepodložené, z vlastních zdrojů ~


Rádi byste tento článek poupravili / doplnili? Máte nějaké dotazy? Napište nám do komentáře…


  •  
  • 17
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Facebook Komentáře


https://comkli.com/
Next Post

Koronavirus a jiné viry - Myjete auto?

Mytí rukou není vše S protiepidemiologickými opatřeními několikrát denně slýcháme, že si máme mýt ruce […]
čištění auta, koronavirus